Invaze žlutých bambulek na Mísečkách

Uplynulý víkend 13.-15.12. patřil tradičnímu soustředění na Mísečkách. Po náboru kamarádů z řad všech pražských i středočeských oddílů  jsme v pátek večer  dorazili v mega počtu téměř 70 natěšených lyžařů. Toto množství žádná z chat na Mísečkách nepojme, proto jsme se rozdělili do dvou chat – žactvo s doprovodem na Kleč, zbytek na Rolbu. Účastníci z Kamenice se všichni vytasili posledním módním oddílovým doplňkem ve formě elegantní oddílové čepičky se žlutou bambulkou, kterou jsme oslepili lyžaře ze všech koutů naší země. Na lyžařském stadionu bylo docela husto. Lyžaři, biatlonisti, ale hlavně orienťáci. Začínalo zde totiž soustředění LOBařů, takže jsme se cítili, jako na celostátních letních závodech. Díky velké pomoci našeho skoroprofesionála Davida jsme se letos zaměřili na techniku (Davide díky, asi sis moc nezalyžoval) a většinu času strávili na stadionu. Ten jsme v podstatě zabrali.

Protože jsem doprovázela žactvo,napíši krátkou zprávu z této sekce:

Žactvo dorazilo v počtu 9 žáků a společnost nám dělalo 8 Dobříšáků.V sobotu dopoledne bylo ” luxusní azuro” a těšili jsme se z pohledů do smogových údolí. Ojeli jsme sedmičku, zasjezdovali si na běžkách na sjezdovce a pak potrénovali techniku. Odpoledne se ochladilo a my vyzkoušeli LOB, většina dětí poprvé v životě. Martin připravil krátkou trať v okolí stadionu, měřili jsme čas, tak  všichni bojovali jako na olympiádě.  Po brzké večeři došlo ke stmelování Kamenické a Dobříšské sekce dětí a připravili krátký noční závod v okolí chaty, tentokrát bez lyží. Ta měla veliký úspěch, a kolektiv byl stmelen.

Neděle byla trochu zatažená, ale ošklivo nebylo. Začali jsme nominačním závodem na LOB olympiádu, tentokrát bez mapy a pokračovali krátkým výletem. A pak už oběd a balit.

Nominace na Olympiádum dětí a mládeže jsou hotové a Kamenice slaví! Nominováno za středočechy je 5 kameničáků. Gratulujeme Šimonovi, Otovi, Adamovi, Hugovi a Lucce a fanděte od 18.1. !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další fotky zde.

16. 12. 2013, Zuzana