Listopadové tradice

Společně s časnou odpolední tmou se do kalendáře vetřely dva velmi tradiční listopadové závody. Prvním z nich byl HULK cup.

Jako každý rok jsme se sešli v pátek večer u jednoho z mnoha pražských rájů úchyláků, tentokrát bývalí tempáci zvolili domovské zázemí na hřišti FC Tempo. Závodní prostor byl poslepován z přilehlého malinkého fekálku a Lesního divadla a propojen průběhem přes(pod) Novodvorskou. 18:17 se do lesa vyřítilo 36 štafet včetně kamenického nováčka vypůjčeného z ASK Slavia Praha.  Za necelou půlhodinu přilétla z lese první nabídka Pronájmu pokojů Bílá Hora následována BTéčkem a stíhána tygry. Po půlhoďce připlavala nějaká Náplavka a za ní už i GEOProtlak Vašut o pár minut později přenesla druhá KAMštafeta Starých mužů zodpovědnost z žáka na veterána. Jen Sašova parta začínala zvolna a předávku uskutečnila až po hodince. Na druhém úseku ochutil Cáš závod a předával na 5. místě kamenickému finišmenovi Pólovi, i veteráni si o místo polepšili a na poslední úsek šli jako osmnáctí v pořadí. Druhý kamenický nováček – atlet o mnoho nezaostal za profíky a posunul Sašovu partu vzhůru výsledkovou listinou. V závěru Tygři sežrali Protlak a odsunuli naši nejlepší štafetu na 6. flek. Staří mužové udrželi pozice a dokončili 18., Sašova parta si díky Johnymu opět polepšila a skončila 29.

V ženách se opět konal souboj mládí vs. stáří aneb porazili i letos veteránky dorostenky? Z úvodního úseku přinesla vedení z lesa veteránka Monička s drobnou ztrátou abstinovala Mája následována mňoukající Kájou. Na druhém úseku předvedla pravá veteránka jak se HULK běhá a poslala do finiše veteránku Aničku z prvního místa. Vůle abstinovat pokračovala i na druhém úseku a naše štafeta i nadále pokračovala ve stíhání té zkušenější. O pět minut později přidaly Kamererovi do závodu další ingredience. Ani v závěru se staré kamenické ženy nenechaly sesadit z trůnu a stylem start-cíl vyhrály 30. ročník těchto prestižních štafet. Abstinující Kája celý úsek stahovala štafety před sebou, ale v závěru už na Slečinku Vlaďku nestačila a dokončila 5. o tři místa hůře zakončila závod kočička Valča. Letošní omlazená sestava vetošek tedy opět deklasovala mládí, a tak nezbývá než říci: Tak za rok!

V součtu družstev o ten nejtěsnější rozdíl vyhrálo opět stáří (OldKAMmen a OldKAMwomen) celkově třetí místo a na čtvrtém místě se ztrátou vteřiny skončily ingredience (protlak a kečup).

Výsledky a klíč k pochopení textu

Druhým kultovním závodem listopadu, konkrétně toho sedmnáctého je SMIK.

Oproti tradičně placatějším terénům letos pořadatelé vybrali lahůdku – Cukrák dvanáctku. Start umístili těsně pod vrchol Cukráku, zatímco některé z trojbodových kontrol postavili na břeh Berounky (rozdíl pouhých 250m).Pět minut před startem jsme si rozebrali mapy a začali vymýšlet stategii na začátek. V průběhu závodu se samozřejmě hodně měnila. Někomu se to povedlo lépe, jiní si trasu připravili moc náročnou/krátkou/nehodnotnou nebo na to prostě letos neměli.

Z kamenických účastníků si největší poklonu zaslouží Mája, od včerejška “ta bronzová z MS” za 60 minut nasbírala 27 bodů. Na 18. místě s 22body dokončila Šárka R., 41. Kikča s 18b o bod méně a sedm pozic hůře skončila Jitka. Premiéra příliš nevyšla Sofce a Sebíkovi kteří neodhadli limit a skončili s nulou resp. třemi body.

Mezi muži skvělého umístění těsně pod bednou dosáhl Fanda (35b), na sedmém až devátém místě se seřadili Johny, Cáš a Traky (32b a 31b). Výborného výsledku dosáhl v páteční noci chybující Michal Šmahel a při své třetí návštěvě lesa s mapou skončil 17. naopak migrování v neznámém prostoru si užil Šípák, ale nakonec zdárně domigroval až do cíle s 9body. Na 26. místo se se sběrem 25b zařadil Adamos.