SMIK (17.11.2017)
Kategorie: Závody
Mapa/oblast: Migrace bez vývratů, 1 : 10 000
Pořadatel: SLP
Země: ČR
Disciplína: SMIK
Skutečná délka: 8.38 km
Čas: 59:15

- díky prezentaci a rozdávání průkazek na shromaždišti ostatním vyrážím na poslední chvíli se připravit na závod a tudíž i pozdě směrem na start. Na startu mám tak akorát čas předat poslední průkazku, pustit si hodinky a vydat se za davem. Čas na plánování nebyl žádný. Uvidíme.
- 33A dle GPS vypadá, že byla asi trošku jinde. Dobíhám na ní těsně před jejím odjezdem.
- dále jsem zvažoval 36A, ale zavrhnul jsem jí, že je to daleko, že bych to před zavřením nestihl
- 48A - 42A klusám a později jdu pěšky, mám čas
- cestou z 51C zkouším vymyslet nějaký plán. Mimo jiné zjišťuji, že 52 už nemám šanci nikde nijak rozumně sebrat.
- cestou na 39C náhodou potkávám 47C, razím tedy :-)
- na 43C přemýšlím jak dál. Pokračovat na severovýchod zavrhuji, že bych to nestihl. Teď od stolu si myslím, že ano, že bych to stihl a že bych zřejmě posbíral i více bodů než jsem posbíral ... škoda. Asi by to bylo maso, ale asi by se daly stihnout 49C, 40C a 31C a asi bych měl v cíli o 2 body více. Asi ...
- možná by se dala realizovat varianta 43C, 34C, 52C a pak do cíle. Anebo 43C, 52C a do cíle. Možná je to ale spíš pro někoho, komu to v lese odsejpá ... :-)
---
- pěkný a zábavný závod jako vždy
- díky absenci plánu a tomu, že jsem stál až úplně na konci jsem ztratil mnoho míst pro ražení první kontroly (kde to chtělo být včas). Čas, který jsem tu ztratil by se byl býval asi dal využít jinde. Možná by následující postupy vypadaly úplně jinak. Asi bych například šel na 36A ...
- běželo se mi dobře
- ač je SMIK závodem s hromadným startem, myslím si, že běhat a zejména plánovat ve více lidech je nefér!

Skrýt komentáře (4)
Martin S.: Díky za podrobný rozbor postupů i článek na kamenickém webu!
Na 46A jsme jako pořadatelé neměli svého pozorovatele, tak se i tebe zeptám, jak moc velké maso to bylo a jak dlouho jsi čekal? Zatím jsem dostal jen dva protichůdné komentáře, "dost se čekalo, bylo tam strašně moc lidí a hlavně pomalu razili" a "Tlačenice byla tak 1-2 lidi, žádný problém."
Jinak 33A byla na správném objektu, jenom v mapě byl trochu posunutý. I GPS záznam z prvního probíhání kontrol, kdy jsi si dával na mapu pozor, je v tom místě podobně ulítlý, tehdy jsem si toho ani nevšiml... no aspoň jsi díky tomu kontrolu stihl :-)
Adam Hájek: Za sebe můžu říct, že to bylo na 46A docela v pohodě (byl jsem tam mezi 10. a 20. místem), nečekal jsem, ale valilo se tam hodně lidí.
Ze začátku jsem ulítnul a tak se tam pár lidí předemně dostalo, ale myslím, že tam běžela silná většina.
33A je ve většině záznamů posunuta... Kdo to asi mapoval :D
Moje postupy: http://okkamenice.cz/mapy/show_map.php?user=KAM9202&map=228
Fanda:
Díky za podrobný rozbor postupů i článek na kamenickém webu!
// není zač. Díky za pěkný závod. Rozbor? Spíš "rozbor". :-) Ještě jsem tam zapomněl napsat, že při plánování na 43C jsem z dalších postupů úplně opominul 52C. Nějak jsem měl v podvědomí, že už je ztracená ... chyba lávky, závodníku.

Na 46A jsme jako pořadatelé neměli svého pozorovatele, tak se i tebe zeptám, jak moc velké maso to bylo a jak dlouho jsi čekal?
// vzhledem k blízkosti startu, množství lidí na startu, množství lidí, kteří (prý) vyrazili tímhle směrem si asi dokážeš představit jak to tam asi vypadalo (to není výtka), když tam byl jeden stojan a dvoje kleště ... Čas se těžko odhaduje, ale myslím si, že jsem tak strávil tak půl, třičtvrtě minuty.

Zatím jsem dostal jen dva protichůdné komentáře, "dost se čekalo, bylo tam strašně moc lidí a hlavně pomalu razili" a "Tlačenice byla tak 1-2 lidi, žádný problém."
// myslím, že to vše probíhalo v poklidu, v přátelské atmosféře. Jasně, někdo není flegmatik a může to těžce nést, ale z mého pohledu to proběhlo úplně v pohodě.

Jinak 33A byla na správném objektu, jenom v mapě byl trochu posunutý. I GPS záznam z prvního probíhání kontrol, kdy jsi si dával na mapu pozor, je v tom místě podobně ulítlý, tehdy jsem si toho ani nevšiml... no aspoň jsi díky tomu kontrolu stihl :-)
// jak píše Adam, kdo to asi mapoval? :-) Jo, trošku mě ta blízkost překvapila, ale samozřejmě jsem byl rád :-), protože už to začalo být s časem nahnutý.
Martin S.: Na 46A byly dokonce 2 stojany, možná jeden z nich pak v tom chumlu už ani nebyl vidět :-) zjevně ani to nestačilo, možná té tlačenici pomohla i menší chybka těch nejrychlejších. Každopádně dle různých svědectví to bylo v pohodě ještě za kus Adamem, Mirek Kalina tam byl dle http://play-map.com/event.php?id=221 o něco později a taky nečekal, Dáša která pak jako první nestihla 33A už na 46A čekala dost, ta mohla razit v podobném čase jako Fanda...

Přestože si myslím, že k závodům s hromadným startem boj o pozice trochu patří, tak to na SMIKu cílem stavitele není, zjevně to příště chce lepší umístění startu a všechny nejbližší kontroly mít dál, aby se závodní pole víc roztrhalo... v Psárech to bylo s hledáním místa startu složitější.
Napiš komentář
Ulož
 
SMIK (17.11.2017) SMIK (17.11.2017)