MČR MTBO družstva - jednotlivci s hromadným startem (15.10.2017)
Mapa/oblast: Zbraslavice - Rozpuštěný a vypuštěný
Země: CZ
Disciplína: krátká
Skutečná délka: 12.81 km
Čas: 42:23
Poslední závod byl pro většinu družstva, pro mě to byl hromadný start s hrstkou dalších v kategorii jednotlivců open. Startovní pole je složeno snad ze všech věkových, výkonostních a pohlavních kategorií, takže se to trhá ještě před mapáčem a od jedničky už jedu sám na čtvrtém místě. Na dvojku jsem se rozhodl (po opravdu tragické volbě ze sprintu) znova zkusit něco netradičního a objíždím to okolo rybníka, kde byl na middlu start a z mezičasů se to ukazuje jako skvělý nápad, nabírám tam nejmenší ztrátu oproti ostatním kontrolám. Na trojku trochu zmatkuju hned na první křižovatce a nejdřív jedu na špatnou stranu, nakonec mě ujišťuje krmelec a pak už jedu dobře. Na K4 beru vracečku, ale tady byly snad všechny postupy hrozně pomalý protože všechny cesty mezu asfaltkou a tou plnou byly hrozný. Možná nakonec nejlepší bylo to vzít zas přes start middlu kolem rybníka po asfaltu. Určitě by to bylo rychlejší než to moje tlačení kola na cestě. Ze čtyřky na pětku taky pár lidí objíždělo zprava a i tady to asi bylo lepší. Já jsem si pěkně zabojoval s bahýnkem na cestě, kterou jsem znal z předchozího dne. Na šestku beru pravou variantu a byla asi lepší než silnice, ale možná taky ne, tady nemám srovnání. Na sedmičku dohledávka určitě objet, pěšina byla strašná. Na osmičku jsem chtěl víc vyžít asfalt a trochu do toho šlápnout. K9 naštěstí mělo hodně lidí, tak jsem to nemusel nějak moc dočítat na rozklepané mapě. Na K10 jsem to vzal podlemě docela dobře přes vesnici a taky jsem se kousnul, když jsem věděl, že se jde už do cíle. Sběrka byla na známém místě a pak už jen dojezd, kde to chtělo se v areálu nezabít.
Zobrazit komentáře (0)

MČR MTBO družstva - jednotlivci s hromadným startem (15.10.2017) MČR MTBO družstva - jednotlivci s hromadným startem (15.10.2017)