Krátký den (22.01.2022)
Kategorie: OB Závody
Mapa/oblast: Dubňanské les
Pořadatel: ZBM
Země: CZ
Disciplína: long
Úsek: 6
Skutečná délka: 18.58 km
Čas: 117:50
Po dlouhé době štafeta, i když jsem na svém úseku běžel celou dobu sám a první tak hodinu a půl jsem potkal jen asi 5 běžců. Ke konci jsem se tam pak motal s hanba startem posledního úseku.
V některých částech to bylo opravdu hodně vyběhané, takže jsem se někde vezl po pěšince, která šla rovně přímo ke kontrole (K1, K4, první půlka postupu K7).
Dobře rozběhnutý závod jsem zkazil hned při postupu na K2, kde (ačkoliv jsem si pečlivě hlídal buzolu) jsem skončil dost mimo. Jelikož jsem běžel v noci, tak na postupu opravdu nebylo čeho se chytnout. Sice jsem potkal dálnici 3-4, ale to mě bohužel netrklo. Nakonec se finálně nacházím u oplocenky a pak už dobrý.
Podobně se to opakovalo na K5, kde jsem dlouho držel směr dobrý, ale v tom lese prostě nebylo nic, podle čeho bych se nějak mohl držet. Zde jsem se našel pro změnu u údolíčka, přecházejícího v rýhu.
Dál vyrážím po dálnici, která končí někde v půlce postupu a zbytek už jdu na sebe. Trochu pokulhala dohledávka, protože jsem tam nemohl najít tu krátkou hrázku, ale to byla asi ta, co jsem považoval za tu dlouhou.
Na K8 jsem chtěl jít z jihu hustníku, což jsem si myslel, že jdu, ale podle gps jsem šel ze severu. No jako nebyl vidět, tak co -_- Po chvíli houbaření se opět lokalizuji a beru kontrolu.
Následujících pár kontrol mělo lepší body, kde se dalo na postupu něčeho chytnout a tak chyby nedělám.
Stejně si ale nevěřím a tak beru obíhací postup na K15, který nebyl moc dobrý, navíc jsem měl velmi špatný odběh z K14, chtěl jsem jít přímo na západ a nechat se chytnout jednou z cest. Tu jsem přeběhl v domění, že je to ta spojovací (pod pomlčkou), až pak jsem se podíval na buzolu.
Další postupy v pohodě, jen na K18 se opakuje úplně stejný scénář jako na K8 - jdu podél hustníku, myslím, že dobrý, ale šel jsem z druhé strany. Tady pomohla oplocenka.
Na K19 jdu moc vpravo, chtěl jsem jít zhruba po spojnici, ale to se nepodařilo.
Při náběhu do zafekálené části 20-26 už se začal hodně projevovat hlad a ztráta energie, takže se opět začly rojit chybky.
Na K24 jsem naběhl do něčeho, co nešlo vůbec prolézt, takže znova a jinudy.
K26 odběh bez pohlídaného směru.
Od K27 už byly opět hodně vyběhané pěšinky, takže jsem šel po nich.
Na K30 už jsem vůbec neměl sílu mapovat a šel prostě na směr po pěšinkách a věřil tomu, že mě dovede ke sběrce.
Odběh jsem si ale opět nepohlídal a místo na východ jsem vyrazil na sever. Když jdu okolo krmelce, tak mi to dochází, ale přesto jsem schopen to do 30s zapomenout a myslím si, že jdu původním plánem. Proto zabočuji na křižovatce doprava v domění, že jdu směr cíl. Naštěstí se po chvíli koukám na buzolu, nadávám si a otáčím se směrem ke skutečnému cíli.

Musím říct, že v poslední půl hodině byla na mapovém výkonu únava opravdu hodně znát, ztráta koncentrace byla velká. Možná jsem mohl vzít gel nebo něco...
Zobrazit komentáře (0)
 
Krátký den (22.01.2022) Krátký den (22.01.2022)