PRAGA MAGICA aneb Benátky v Praze

9.3.2013

Tak zní název dalšího povedeného závodu ze série PZL. Zábava začala už při přihlašování, kdy jsme se měli přihlásit do kategorie A, B nebo C, ovšem nikdo netušil, jak bude která trať dlouhá (a to včetně pořadatele). Zvolila jsem tedy B, zlatou střední cestu, a čekala, co na nás pořadatel přichystá.

Ráno, v den závodu, nebyl pohled z okna zrovna nejpříjemnější – byla mlha a mžilo. Ale co, nejsme žádný másla, tak jsme jeli. Cestou na shromaždiště jsme se i přes nepřízeň počasí prodírali davy turistů. Shromaždiště bylo poznat už z dálky, typický hlouček OB borců je nepřehlédnutelný. Konečně jsme stanuli na startu, kde se jistý KAM borec snažil přesvědčit pořadatele, že Hlubuček nedorazí (že by chtěl zlikvidovat konkurenci?), ale šlo o shodu jmen a tak chlapec Hlubuček přeci jen vystartoval.

Mapa formátu A3 byla oboustranná, z jedné strany v měřítku 1:5500 a z druhé v měřítku1:4500. Kontroly byly umístěné v nejzáludnějších zákoutích na dvorcích domů, v průchodech, slepých uličkách a na exkluzivních objektech jako je třeba okrasný stromek, řetěz na stromě vedle sochy upáleného, okap či hromosvod. Cestou bylo možné potkat i zajímavé existence jako bezdomovce spícího téměř pod kontrolou, cizince zavánějící marihuanou a na Štvanici dokonce pár zapomenutých bruslařů na ledě. Kategorie B byla namotaná v centru mezi domy a v okolí Štvanice (zkracovala ze z kontroly 10 na kontrolu 25), kdežto Ačkaři se proběhli i po Letenských sadech. Ani tento závod se neobešel bez ukradené kontroly, ale ochotní a vynalézaví číšníci z vedlejší restaurace přispěchali na pomoc a vydávali závodníkům razítko (které se bohužel na oizolepované průkazce nepodařilo zachovat…). Zajímavostí byla kontrola 8, která byla umístěná dole na stromě a na tom samém stromě nahoře byla kontrola 26 (tuto nesrovnalost s pravidly OB ale všichni brali s humorem a žádné protesty s vkladem ani bez vkladu se nekonaly). Výsledky ze závodu očekávejte zde: http://precek.cz/ob/pzl/13pm/?page=1

Z mého pohledu mohl být závod o něco vychytanější, ale i tak to byla velmi povedená akce, které bych se s radostí zúčastnila znovu.

 

9. 3. 2013, Klárka