Soustředění středočeského žactva v Říčanech

V uplynulém víkendu proběhlo víkendové soustředění vybraných žáků z celého středočekého kraje.  Z cca 35 dětí byla Kamenice zastoupena 14. vybranými borci ve věku 10-14 let. (Mělo nás být ještě více, nebýt zvláštní epidemie, která Kamenici zasáhla a na poslední chvíli onemocnělo 6 dětí)  Dále se účastnily děti z oddílů v Kladně, Roudnici, Odolene Vodě, Roztok u Prahy, Dobřichovic  a Berouna. Také jsme rádi přivítali pár domácích říčanských závodníků, které běhají za Prahu.

Díky doporučení kolegů z říčanského dětského oddílu jsme soustředění mohli strávit v útulné hájovně na malebné louce uprostřed mapy “Říčanský les” v blízkosti vesnice Světice.  Ubytování bylo takřka ideální, hájovna je nově opravená a ideální pro podobné akce. Kameničáci měli navíc bonus v krátké vzdálenosti  od domova.

Co počasí? Nádherné. Celý víkend sice mrzlo až praštělo, ale sluníčko svítilo, takže nám to nevadilo. Výhodou mrazu bylo, že bažinky a potůčky byly zamrzlé, tak jsme alespoň tolik nenamočili. Občas sice promrzl nějaký chudák časomíra na startu, ale dětem snad zima nebyla.

A jaký byl program? V sobotu dopoledne jsme po vyznačené linii v mapě dorazili na starty azimutových tréninků, kde jsme pak chvíli točili buzolami a pokoušeli se najít kontroly bez pomoci standardní mapy. Největší radost dětem udělala  kontrola č. 14,  kde kromě tradiční kontroly, také ležel mrtvý divočák. (Podobná zpestření musíme zařazovat častěji). Odpoledne jsme nacvičené azimuty uplatnili při závodě podle mapy, ze které zmizely celé kusy lesa a na mapě zbyla bílá místa (co jsi nám to Fando udělal!?). Večer jsme strávili ve společenské místnosti a usínali při výkladu o piktogramech. Hned jsme ale pookřáli, když jsme spát jít už opravdu  měli. Ve společné ložnici pro holky a pro kluky se usíná sice špatně, ale zábava je to skvělá. Druhý den dopoledne jsme vyrazili auty na mapu “Jureček”, kde jsme si zase procvičili vrstevnice. Vrchol soustředění a největší zábava přišla odpoledne v podobě oblíbených štafet. Štafety byly dvoučlenné, starší běžel 3 úseky a mladší 2. Po urputném boji plném zvratů nakonec zvítězili Honza Gajda s Helenkou Hankovcovou, na druhém místě se umístili Maruška Kováříková s Vikim Chaloupkou a na třetím místě Linda Sedláčková a Tomáš Kovářík. Gratulujeme. Štafety se nám trošku protáhly, omlouváme se všem rodičům, kteří na nás zatím u hájovny čekali.

Děkujeme všem za účast, doufám, že se všem akce líbila. Děti potrénovaly ještě před zahájením oblastních žebříčků, třeba tréninky v závodech zúročí. Také se utužila středočeská parta, děti se seznámili napříč středočeskými oddíly a budou mít na závodech více kamarádů.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

V hájovně zbylo pár zapomenutých věcí, které si můžete prohlédnou na fotce. Jsou uloženy u nás doma, kdo něco pozná, napiště mi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. 3. 2013, Zuzana

One thought on “Soustředění středočeského žactva v Říčanech

  1. Pavlína

    Ahoj všem do Kamenice, moc děkuji za obě dcery za skvělé soustředění. Budeme moc rády, když je zase na nějaké pozvete.
    DÍKY DÍKY

Komentáře již nejsou povoleny.