Pěkné Prázdniny 2016

Nejžádanější závod letošních prázdnin, Pěkné Prázdniny, se konal v Malé Skále. V pátek odpoledne se konala krátká trať na mapě Kalich. Díky dlouhým přesunům na start se běželo i v pátek.

Pořadatelé nabídli jako alternativu ke klasickým tratím kategorii Ultimate, která kromě těžké trati měla speciálně
upravenou mapu – “pro závodníky, kteří si závod chtějí pořádně užít.” K těm jsem se jako jediný z Kamenice zařadil. První den chyběly cesty a paseky, což se nezdá, ale i když po cestách v elitě kategorii člověk neběhá, jako orientační body se hodně hodí, obzvláště v Českém ráji. Během jednoho ztracení jsem aspoň objevil neuvěřitelný zdroj borůvek :).

V sobotu se běželo na Drábovně – tady nám z mapy vynechali cesty a všechny porosty, takže zase skvělá sranda. Začátek ještě šel, ale jsem se stočil místo na jedenáctku na dvanáctku, z ní doběhl celkem rychle na jedenáctku, orazil, otočil se o 180° a rozběhl se zpátky na dvanáctku. Nicméně ono to úplně 180° nebylo takže po chvíli běhu bez mapování jsem zjistil, že nejen nejsem na dvanáctce, ale že vůbec netuším, kam jsem vlastně zaběhl…

Pořadatelé připravili dobrovolný odpolední program, fotoorienťák po okolí Malé Skály, což byla skvělá motivace pro doběhlé závodníky, aby si ještě dali výlet po okolí. Dalším programem byl píchač, kde šlo o to proběhnout trať s kleštičkovými kontrolami a orazit je přesně do průkazky. Oražení vedle znamenalo diskvalifikaci (ledaže druhý borec taky razil vedle). Do osmifinále postoupili dva Kameničtí borci, Ota a já. Jeden z nás orazil první osmifinálovou kontrolu vedle, zatímco Ota porazil 3 borce a postoupil až do finále pro Mrazákovi. Čerstvý veterán Mrazák ale Otovu cestu ke zlatu zastavil, i když velice těsně.

Večer byla párty, kde najali skupinu, která hrála hity z roku 1985 a dřív, což párty moc neprospělo. Mám dokonce dojem, že se jmenovali Veselí Pozůstalí… Když se je v druhé přestávce pokusili pořadatelé poslat domů, začli se trochu snažit, nicméně pravá diskotéka začala jejich odchodem. A taky tam prodávali řízky! Ostatní spíš ocenili pivo za 15 korun :). Cestou zpátky nás osprchoval slejvak, který pokračoval i další ráno. Vrátili jsme se zase na Kalich. Pořadatelé nám na poslední etapu připravili fakt skvělou Ultimate mapu – obsahovala jen kameny/skály, hustníky (které byly dost nevýrazné) a částečně i vrstevnice. Kolem kontrol vrstevnice byly, ale závodník si mohl vybrat, jestli to riskne skrz území bez vrstevnic nebo oběhne. Čekal jsem všechno, ale úseky bez vrstevnic byly nad všechna očekávání. Skvělý zážitek!!!!! 🙂 Ota kromě druhého místa na píchači vyhrál kategorii H18, hlavně díky velkému náskoku získanému v prvních dvou etapách. Honza Gajda vyhrál H16 a Ondra Semík skončil druhý v Elitě.