Opožděné ohlédnutí za LODM

Po pauze na regeneraci a další prázdninové aktivity přicházím s ohlédnutím za olympiádou dětí a mládeže, která proběhla 24. – 29. června v Brně. Já jsem měla tu čest se olympiády účastnit jako trénér a doprovod talentované středočeské OB mládeže. Tentokrát se účastnilo celkem osm dětí. Dva mladší chlapci (Martin Snížek (DOR), Marek Bejvl (LME)) dvě mladší dívky (Martina Pelantová (RIC), Anna Machová (LME)) dva starší chlapci (Šimon Mayer (KSH), Hugo Hankovec (KAM)) a dvě starší dívky (Karolína Bejvlová (PGP), Helena Hankovcová (KAM)). Za trenéry Valerie a Klára Kamererovi (KAM). V rámci olympijského programu nás čekalo sobotní slavnostní zahájení, jeden nedělní trénink a pak sprint, sprintové štafety a závěrečný middle. Na zahájení v pavilonu F brněnského výstaviště naše skupinka byla vylosována jako část výpravy, která šla slavnostním nástupem na plochu zahájení. Mohli jste nás tedy zahlédnout v přenosech na internetu. Zahájení bylo příjemně svižné bez zdlouhavých prostojů. Závěrem ceremoniálu byl koncert kapely Slza, který si mládež užívala naplno, zatímco trenérstvo vyčkávalo v pozadí.

koncert na slavnostním zahájení

V neděli si středočeská OB skupina po vystání třičtvrtěhodinové fronty na snídani zašla na oficiální sprintový trénink a odpoledne jsme se připojily k většině OB výprav a jeli jsme na Prígl zafandit triatlonistům a na koupačku.

Mapová příprava na Príglu

První závodní den jsme si přivstali, jelikož jsme se obávali fronty na snídani. Stejnou taktiku však, zdá se, zvolili i ostatní a fronta byla zas. Vše jsme ale stihli v pohodě a na shromaždiště na Horáckém náměstí nás LODM autobus dovezl s dostatečným předstihem. Na trať bylo dobré se připravit důkladným prostudováním staré mapy, které proběhlo již den předem na Príglu. Stará paneláková zástavba skrývala mnoho plotů, schodů a úrovní terénu, kde se mnozí zamotali. Ze středočeské výpravy všichni trať zdárně dokončili. Nejrychleji tratí proběhla Kája Bejvlová, skončila na třetím místě. Neoblíbenou bramboru v mladších dívkách získala Anička Machová. Po zaslouženém obědě jsme se rozjeli šalinou na koupaliště. Pro chladnější počasí však trvalo pouze po dobu přeplavání bazénu tam a zpět a dvou jízd na tobogánu. Pak už jsme se zase hrnuli ven a na večerní vyhlášení v olympijské vesnici.

Kája na večerním medailovém ceremoniálu

V úterý nás čekaly sprintové štafety, které jste měli možnost zahlédnout v přímém přenosu na ČT4. Byla zde půlhodina věnovaná OB. Štafety byly čtyřčlenné v pořadí D-H-H-D. Mladší štafeta byla tedy ve složení Martina-Marek-Martin-Anička a doběhla si pro krásné sedmé místo. Starší štafeta Helča-Hugo-Šimon-Kája pak v dramatickém průběhu vybojovala fenomenální třetí pozici.

štafetové dění

Vrcholem olympijského zápolení byl middle, který dle slov členů naší skupiny byl trošku delší, než mívají obvykle. Shromaždiště bylo v Zamilovaném háji a trať vedla po svahu místního údolí. Na trati byla jedna radiokontrola a některé volby vedly okolo sběrné kontroly. O to byl závod divácky zajímavější. V mladších dívkách si tady Anička doběhla pro osmé místo a Martina pro 18. Mladší hoši také bojovali. Martin 19. a Marek 24. pozice. Ve starších chlapcích Šimon doběhl na 12. místě, Zamilovaný háj popletl hlavu Hugovi, který skončil na 20. místě. Ve starších holkách máme další 12. pozici Helči a Káji již třetí bronzovou medaili. Večerním programem, kromě balení svršků, byl ceremoniál vyhlášení posledních výsledků, celkového umístění krajů, kde Středočeský kraj neobhájil vítězství z Plzně, ale vybojoval třetí pozici, a slavnostní ukončení Olympiády opět zakončené koncertem, tentokrát vystoupil Sebastian.

middle a zasloužený zmrzlinový pohár

Ve čtvrtek všechny výpravy už čekala poslední fronta na snídani a odjezd do svých krajů.

středočeská výprava

Výsledky, reportáže, články a další zajímavé info naleznete na stránkách olympiády http://odm.olympic.cz

OB trenérstvo

10. 7. 2017, Val