MČR sprintové štafety (06.05.2017)
Kategorie: OB Závody
Mapa/oblast: Brno - Špilberk
Pořadatel: ZBM
Země: CZ
Disciplína: sprintové štafety
Úsek: 3
Skutečná délka: 2.6 km
Čas: 15:46
Závod byl rozběhnutý pěkně, Kája se vrátila z 1. úseku 4., pak běžel Boris, bohužel tam nechal minutku na nějaké chybce, takže jsem to dostal na 21. místě. Já jsem s tím nic moc neudělal, předal Elišce na 20., ta nakonec doběhla 21. z 23 (dokončivších, jinak z 31 celkově). Na premiéru to nebylo vůbec špatné.
Na K1 jsem šel napřímo a kontroloval si, zda záhony a keříky, které jsem probíhal nebyly mapované privátem, ale skoro žádné v tomto závodě nebyly a to tam bylo plno možností. Závod začal pěkně zostra do kopce a tak už na K2 jdu chvíli pěšky, na trojku už se rozbíhám, ale bohužel zabíhám do špatného zákoutí (vpravo od schodů), protože jsem neměl načtenou dohledávku. Rychle se nacházím a jdu si pro trojku, na K4 se moc nerozmýšlím a volím návrat a obíhačku zleva, která mi příjde mapově jednoduchá. K5-K8 je celkem příjemná ťukačka, kterou razím se soupeřem. Na K9 jsem chtěl jít po svém, ale nechávám se stáhnout mírně doprava, po chvíli zjišťuju, že se do toho hustníku pouštět nebudu a sbíhám to semiopenem. Moc jsem se nevěnoval mapě a tak když jsem se vyloupnul na křižovatce, kde ta spodní cestička mířila na druhou stranu, tak jsem byl rozhozenej a po pár vteřinách jsem pochopil a valil to na devítku. Na K10 vyrážím prorvaným hustníkem traverzem, ale nakonec mě to vynáší nahoru a to nevadí, odbočuju, skáču zeď a jsem u K10. Jedenáctka a dvanáctka je hned a na K13 začíná opět nepříjemné stoupání. Na K14 jsem chtěl jít vnitřkem, ale špatně jsem odběhl, ale i tak to bylo v pohodě. Další kontroly už příliš nemapuju, vždy jen hlavní věci na postupu a snažím se jít co nejrychleji. V pytlíku však zase tuhnu do kopce, na K21 jsem naběhl nejdřív na jinou farstu, pak jsem se musel prodrat hustníkem nahoru, od K23 už jdu lehkej random, ale snažím si to pořád trochu hlídat a hlavně kontrolovat kódy. Sběrku jsem trefil dobře a předávám Elišce.
Se závodem celkem velká spokojenost. Fyzicky to mohlo být určitě lepší, ale mapově jsem tam nenechal moc, odhadem tak 15s.
Zobrazit komentáře (0)
 
MČR sprintové štafety (06.05.2017) MČR sprintové štafety (06.05.2017)