MČR na krátké trati 2020 – Kunratice u České Kamenice

Na louce u Kunratic, kousek od České Kamenice, se v sobotu odehrál mistrovský šampionát na krátké trati. Pořadatelé z OK Nový Bor vybrali exkluzivní prostor pískovcových skal nacházející se v CHKO Labské pískovce téměř na dohled od NP České Švýcarsko. Mapu Borovina pro závod vytvořil Zdeněk Sokolář s Jirkou Vištejnem a o stavbu tratí se postaral Jarda Krejčí.

Z našich si s nástrahami mapově i fyzicky náročných tratí nejlépe poradili Marťas s Lůckou. Marťas suveréně urval v H16 vítězství a Lucka si v D18 doběhla pro parádní stříbro, když nestačila jen na jilemnickou Aničku Karlovou.

Kluci H16 na stupních

Dorostenky D18

Hlavního ženského a mužského závodu se zúčastnila část švýcarské reprezentace v čele s nestárnoucím Danielem Hubmannem a švédská superstar Tove Alexandersson (běželi mimo soutěž).

Tove se dokázala v naročném terénu vyvrovat chyb a prolétla dámskou trať v nejrychlějším čase dne 35:24 (o 4:28 min rychlejší než mírně chybující Denisa Kosová).

Tove běžící s kontaktním čipem před sběrkou

Dany ukázal, že ve skalách taky umí a zaběhl druhý nejrychlejší čas, když nestačil na rychle a stabilně běžícího Vojtu Krále (Vojcka) o 24 vteřin.

Finišující Dany

Rychlý fotopřehled dalších výsledků (těch co jsem našel fotku):

Za fotky díky VrataOB (https://www.zonerama.com/VrataOB/Album/6628060).

4. 10. 2020, Cáš