MČR oblastních výběrů žactva

Co dělá závodníka závodníkem? Možná je to dobře padnoucí dres od Trimtexu? Nebo sbírka přebornických medailí? Trojka na dráze pod devět minut? Nebo třeba něco úplně jiného? Já si myslím, že opravdového závodníka udělají až závody samotné. Závody, které se zapíšou do paměti. Závody na které se jen tak nezapomene.

Jedním z takových závodů pro naše mladé KAMíky mohlo být letošní Mistrovství ČR oblastních výběrů žactva, které bylo poprvé samostatným závodem pouze a jedině pro děti do věku 14 let. Právě na tomhle závodě se děti mohly cítit jako ty velké hvězdy, protože tenhle závod byl jenom pro ně. Posuďte sami. Před závodem oficiální představení všech prvních teamů s vlajkami, „válečným malováním“ a potleskem zaplněné louky. TV štáb po celý den dělá na shromaždišti rozhovory, natáčí se i v lese. Mezičasy z trati vyhlašuje slovutný Béďa. Osobní koučink těch nejlepších trenérů. Vyhlášení výsledků před ČSOS nafukovacím bannerem. No neberte to, když je vám 12 let 😊

A tak, zatímco celá KAMenice hořela pořadatelskou horečkou Na požárech, ve středočeském výběru oddíl reprezentovalo hned 10 mladých KAMíků a to Mišeková Kateřina, Mišeková Lucie, Kudrnáčová Marta, Žemlová Magdalena, Žemlová Barbora, Rejšek Čeněk, Hylmar Vojtěch, Bašus Ondřej, Kříž Matěj, Zavadil Adam. Z toho Kačka s Martou v prvním teamu, ostatní rovnoměrně rozloženi v dalších třech družstvech. Atmosféra před startem prvních úseků byla nervózní, že i Béďa se málem zakoktal, ale po startovním „výstřelu“ už vše běželo tak, jak má. Úsek střídal úsek, někdo běžel perfektně, jinému se nedařilo. Naděje se měnila ve zklamání a naopak, ale každý team nakonec doběhl do cíle se všema „terčíkama“, což trenéři pochválili. Středočeši se letos spíše drželi hesla: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“, ale já věřím, že po závodě autobus odvážel zpět ku Praze spoustu budoucích úspěšných závodníků a že jim tenhle závod na jejich cestě stát se závodníkem určitě pomohl. A koho to zajímá, tak výsledky jsou tady:

https://oris.orientacnisporty.cz/files/6241_1f33a800df20ee3727c38a7c9a62472b.pdf

a hezké fotky tady:

http://kade.cz/mcrovz2021/

Autor: Báša

22. 9. 2021, Adam Jedlička