O-KAMp 2018 Nesměř

Pro letošní O-kamp jsme vyrazili do RS Nesměř, nacházející se 5 km od Velkého Meziříčí u břehu řeky Oslavy.  V sobotu jsme se sešli až odpoledne, proběhlo uvedení do děje a rozdělení do týmů a první putování za Alterem. To je jeden z hrdinů našeho ústředního děje, který jsme postavili na hlavních částech knihy Magyk, přičemž my jsme v daném týdnu zůstali u prvního dílu Magyk: Příběhy Septimuse Heapa. Večer se nám pak narodila princezna, a tak jsme mohli v klidu zalehnout a těšit se na další den!

Nedělní dopoledne vyplnila první etapa našeho Magyk cupu, tedy závodu v OB. Některým se dařilo velmi, jiní zas v lese strávili své mládí. Odpoledne jsme pak navázali hrou, kde jednotlivé týmy soupeřily nejenom mezi sebou, ale ještě musely unikat pomocníkům Lovce, který po lese rozmístil plno svých nohsledů.

V pondělí nás čekal pěkný, ale náročný duatlon, kde o zajímavé zvraty a napínavé situace nebylo nouze.  Pořadatelé odvedli kus práce a pochvala od místního správce na úkor parkuristů dodala sil do dalších bojů! Odpolední hra byla plná překvapení, zapojení lodí a řeky přineslo nové nadšení! I když jsme byli mokří, bojovali jsme a sbírali potřebné návody k dalšímu postupu. Dorazili jsme až k Lilce, která nás poslala k již známému Alterovi. A ten byl tak laskav a pro většinu z nás zařídil první přemístění naším oblíbeným zeleným ořem!

Úterý začalo odpočinkově,  Bobrspát  nás nechal posbírat byliny a doručit je Zeldě. Ta nám za to dala zelí, a pak hurá na oběd. Odpoledne byla hlavní náplní účast ve druhé etapě Magyk cupu, který nám velice zpestřili místní dřevorubci. Les i zde však nabízel spoustu zajímavých míst, kamenů, srázků, ale i nových pasek. Někteří předvedli důkladnou spolupráci, ale stálice nezklamali a makali! Po večeři jsme, světe div se, nezamířili do svých postelí ale se spacákem a karimatkou vyrazili za Zeldou. Ta nám připravila místo, kde jsme všichni cítili bezpečně, a dokonce jsme si užili i večerní dobrodružství! Naštěstí jsme stezku absolvovali po týmech, takže se všichni zdárně vrátili. Pak už hurá do spacáků.

Největší výhodou přespání venku bylo to, že nebyla rozcvička! Museli jsme ale vstávat brzo, abychom stihli snídani. Dopoledne jsme strávili stavěním věže čarodějů, některé dokonce uměli ožít! Nesmíme zapomenout na obrněnce. Ty nám určitě jednou pomohou! Po obědě nás čekala těžká práce a to vydělávání peněz. Začali jsme vystoupením, opravdu paráda, dokonce i nejmenovaný funkcionář za námi několikrát dorazil 😀 Úkolem dětí bylo zabavit vedoucí a praktikanty. Opravdu to stálo za to a užili jsme si dost srandy! Přetahování lanem, akrobatická dráha, karty a taky lekce parkouru! První lekce – jak udělat z bublaniny sixpack 😀 No a co večer? Na ten jsme se všichni těšili! Máslový ležák, čokoláda, bonbóny, ale i meloun a mrkev! Znovuotevření hostince Lilky Buchtíkové proběhlo ve velkém stylu.

Ve čtvrtek nás čekal cyklovýlet. Podle výkonnosti jsme se rozdělili do skupin a jeli jsme. Všichni krásně šlapali a neodmlouvali. Naštěstí žádná skupina nebloudila tak, aby nestihla oběd. Odpoledne byla hra, která prověřila hned několik schopností týmu. Nejprve každý tým postavil svou chýši. Bodoval se jak vzhled chýše, tak i její nenápadnost. Poté měli za úkol jít po linii. Malí po cestách, velcí po vrstevnicích. Když posbírali všechny lístečky své barvy, mohli pokračovat do poslední části hry. Tou byl paměťák.

V pátek dopoledne proběhla poslední etapa Magyk cupu. Děti strávili v lese dost času. Bylo to únavou, nebo zdánlivě těžkým terénem? Každopádně se nám všichni vrátili a to je hlavní.

Odpoledne následovala hra, při které se děti poprvé setkaly s Dom Danielem! Nejdříve však musely vyluštit šifru, ve které zjistily, že budou zase plout na lodích. Po náročné cestě dorazily až na Odvetu. Zde musely splnit pár úkolů a odevzdat Marcii prsten dříve než je Dom Daniel chytí!

Jak už zvykem bývá, v sobotu se koná celodenní hra. Každý tým měl náročný úkol. Vyznat se v mapě, dorazit na správné místo a nenechat se chytit od Ludráků. A také ochránit co nejvíce korálků. Odpoledne už děti nechodili pěšky, nýbrž jezdili na kole. Po sesbírání všech bylin je čekala poslední část hry, která se odehrávala ve vodě. Zde museli projít strastiplnou stezku a popraskat všechny balónky. Ze všech stran na ně ale útočili Ludráci. Byl to napínavý boj až do konce! Večerní hostinu nejvíce oslavili modří, kteří vyhráli. Ostatní ale nebyli smutní, i je čekal dort.

Poslední den našeho tábora jsme strávili úklidem a sprintem po táboře. Kontroly byly mnohdy schované, a tak se děti dobíhaly a pobyly si na trati dost času. Některé to tak bavilo, že si sprint zaběhli hned několikrát. Nezbývá než se rozloučit s naším týdenním dobrodružstvím. Věřím, že jsme si to všichni užili na plno a nemůžeme se dočkat dalšího roku.

Fotky zde:

https://adjed.rajce.idnes.cz/O-KAMp_2018_Nesmer/

Ztráty a nálezy:

https://adjed.rajce.idnes.cz/Nesmer_2018_ztraty_a_nalezy/

13. 9. 2018, Adam Jedlička