Pernink 2018

V termínu 1. – 4. 2. proběhlo zimní soustředění se zaměřením na běžecké lyžování. Stejně jako před rokem byla naší základnou Plzeňka v obci Pernink v Krušných horách. Účastníky byli naši svěřenci v podstatě ze všech tréninkových skupin.

Čtvrteční večer byl určen pro udělení základních pokynů a rozdělení do skupin pro následující dny. Skupiny byly tři, základem první z nich byly Bludičky, ve druhé figurovali KAMíci a ve třetí udávali tempo miniKAMíci.

V pátek jsme vytvořili stanoviště se zaměřením na osvojení základů běžeckého lyžování pod vedením zkušených lyžařů Magdy, Honzy, Huga a Helči. Připravili pro děti různé hry, koloběžku, jízdu po jedné lyži, a díky tomu se děti naučily základ pro skluz, stabilitu, změnu směru, což byl odrazový můstek pro další dny na lyžích.

Dopoledne tyto stanoviště obsadili KAMíci a miniKAMíci, zatímco Bludičky vyrazily pod vedením Toma na krátký okruh. Odpoledne pak trávily technikou Bludičky, zbývající dvě skupiny se až do konce našeho pobytu spojily a v pátek odpoledne na kolečku pilovaly techniku a sjezd. Nechyběly samozřejmě soutěže.

Sobotnímu programu udával rytmus celodenní výlet, všichni skvěle makali, Bludičky si prohlédly Boží Dar a KAMíci přes Červenou jámu, Maringotku, Mrtvý rybník a Abertamy urazili neuvěřitelných 15 km.

Nedělní program znamenal dopoledne plné her, Bludičky zapojily třeba Biatlon, jen místo střelby házely sněhové koule, KAMíci vyzkoušeli podobu LOBu, den pak zakončili bobováním.

Nesmíme opomenout večerní program, páteční parádní orientační běh po budově a sobotní divadelní zapojení celého osazenstva s neuvěřitelnými výkony všech zúčastněných.

Soustředění se parádně povedlo, všechny děti tvrdě makaly a především neuvěřitelně posunuly své běžecké lyžování!

Už se všichni těšíme na další společné soustředění!

A na Perninku s námi zase za rok počítají 😀

Skol!

11. 2. 2018, Adam Jedlička