Pernink 2019

Po roce jsme se opět na konci ledna běžecky soustředili na Perninku.

Po loňské bídné nadílce to letos Adam nenechal náhodě a objednal spooousty sněhu.

Po čtvrtečním ubytování a nezbytné přednášce na jakých to lyžích budeme vlastně lyžovat a jak je správně namazat měli děti volnou zábavu a trenéři probírali přípravu na sobotu a rozřazení do družstev.

Páteční dopoledne jsme se tedy rozřadili a na třech stanovištích jsme pilovali techniku, rovnováhu a jiné běžkařské dovednosti. Po obědě a menším odpočinutí následovala první vyjížďka do okolí. Někteří obkroužili louku, starší otestovali i občerstvení u Červené jámy. Po večeři následovaly hry a oblíbený relax v sauně a vířivce.

Sobota byla vyhrazena na celodenní výlet, kam jsme vyrazili všichni. Po snídani jsme obdrželi balíček s řízkem a sůšou a hurááá do stopy. Starší zamířili směr Božák, kam i úspěšně dorazili a vyzkoušeli místní restauraci na oběd. Mladší se nenechali zahanbit a projeli tak Bludnou, pod Blatenským vrchem a odměnou jim byla horká čokoláda na Červené jámě.

Po večeři se hrálo živé pexeso a samozřejmě opět relax.

Do nedělního rána nás probudilo husté chumelení a tak se po snídani vyráželo společně trénovat na lyžařské kolečko do Perninku. Po pár kolečkách se starší pustili do odvážného sjezdování v hlubočáku a mladší hráli lyžařské hry.

Po obědě už jen zabalit a hurá zavátou cestu domů.

Za sebe hodnotím toto soustředění za velmi vydařené.

Adamovi dávám 1 za organizaci (hvězdičku si schovám, až objedná ještě sluníčko J).

Všem trenérům a dospělákům díky za pomoc.

A děti bych chtěl také pochválit, neb mi přišly letos hodnější.

Bylo to super a už se těším zase na příští rok.

Tom – Želva

FOTO: https://adjed.rajce.idnes.cz/Pernink_2019

9. 3. 2019, Adam Jedlička