KAM? Do Itálie 2019

Každá pořádná akce potřebuje shrnutí pro ty, kteří váhali a nevyrazili. Uběhla až moc dlouhá doba od poslední kamenické akce v zahraničí. Proto jsme se s Vojtou rozhodli uspořádat něco unikátního, skvělýho a hlavně nezapomenutelnýho. Nápad se rodil pomalu, ale to co z něj nakonec bylo, muselo potěšit snad všechny, kteří na naší neodolatelnou prázdninovou nabídku kývli.

Ale pěkně postupně.

Před dvěma lety nás údolí s lyžařsky proslulým městečkem San Martino di Castrozza okouzlilo natolik, že jsme se rozhodli vrátit v plné parádě. Úkol byl jednoznačný, zrealizovat oddílové soustředění v Itálii.

Zázemí jsme si zajistili v městečku Mezzano, které hostilo mistrovství světa juniorů v roce 2009. Krása a kulturní život městečka se staly nesmazatelnou kulisou celého soustředění. Každé ráno nás do nového dne neúprosně budil zvon přilehlého kostela, zatímco večer bylo město oázou odpočinku a pohody.

ČTVRTEK – PŘIJEZD A UBYTOVÁNÍ

Část oddílu zahájila soustředění teambuildingem ihned po příjezdu do hor – výlet skrz polomy.

Ukázková vzájemná podopora

Rozsah zničených lesů je obrovský

Výhledy pořád suprové

PÁTEK – SEZNAMOVÁK MEZZANO A CEREDA

Po čtvrtečním přijezdu, ubytování a rychlém rozkoukání na nás v pátek ráno čekal první seznamovací trénink. Sprint v Imeru a Mezzanu, který z větší části kopíroval mistrovské tratě z roku 2009. Celý pátek se nesl v přijemném rozjížděcím tempu.

Dámské verze trati

M20, W20

Po dopoledním oťukání sprintové mapy nás čekala také navštěva lesa. Tentokrát jsme museli popojet cca 20 min do Passo Cereda 1361 m.n.m. Nejen prostor mapy, ale celá provincie Trentino byla na podzim 2018 zasažena vichřicí Vaia, která za zanechala neskutečnou spoušť v podobě obrovských polomů. Z lesního seznámováku se stal souboj tváří v tvář italské divočině.

Cílová brána

Pokud úsměv drží, je vše v pořádku

Nejdelší trať – černá

černá, červená, dětská

SOBOTA – TECHNIKA CALTENA

V sobotu byla na programu mapová technika. Nejdříve jsme se vydali na dopolední kombotech, který byl tentokrát docela milosrdný. Největším oříškem byla cesta na shromaždiště, poněvadž sklon silnice dosahoval 15% hodnoty a zatáček bylo víc než dost. Pak už nás čekal koridor, na který navazoval control picking s vloženou linií v kamenité části. Každý, komu se podařilo s koridorem popasovat, byl v další části odměněn o poznání “běhatelnějším” lesem než jsme navštívili na seznamováku (místo polomů byly pod nohama kameny 🙂 ).

“Střední” červená

černá, červená, dětská

Na odpoledne jsme zůstali v kopcích. Pouze jsme popojeli na nedaleké shromaždiště, kde jsme poobědvali a nachytali taky trochu bronzu před odpolední fází. Připravená byla sudá a lichá. Terén byl tentokrát zase o trošku běhatelnější, ale svižnějšímu běhu bránil strmý svah. Trénink by se dal rozdělit na dvě části – cesta nahoru a seběh dolů 😀 .

černá SUDÁ, černá LICHÁ, červená SUDÁ, červená LICHÁ, dětská

NEDĚLE – MAPOVÉ OKRUHY A MĚŘENÝ MIDDLE

Nedělní tréninková dávka se servírovala pod Passo Rolle 1989 m.n.m. v terénech klasiky již zmíněného mistrovství světa juniorů. Na večerním mítinku přirovnával Vojta terén ke Skandinávii v kopcích. Popis naprosto výstižný. Krásná divoká přiroda s bažinkami a mnoha terénními tvary. Pro správnou navigaci byla potřeba opravdu precizní práce s mapou a dobré čtení terénu. Start tréninku byl situovaný mimo civilizaci do úplného středu mapy. Delší cesta od parkoviště skvěle posloužila jako rozcvička.

Mapový start

Většina stihla z plánovaných šesti okruhů jen malinko, protože nás zpět k autům vyhnala dost krutá buřina. Během okamžiku jsme byli promočeni chladným a vydatným deštěm. Jen pár minut po odvolání tréninku se jako mávnutím kouzelného proutku obloha roztáhla, přestalo pršet a rozsvítilo se hřejivé sluníčko. Nejodvážnější a nejotužilejší borci tak mohli v okruzích s nadšením pokračovat.

Vojta rozbaluje dárečky pod orienťáckým stromečkem, kde se po bouři suší orienťácké náčiní

Okruh Alberti

Alberti, Botta, Cicero, Da Vinci, Eusebi, Fontana

KID_Luigi, KID_Mario, KID_Wario

Výsledky

Na dopolední okruhy plynule navazoval měřený middle ve stejném terénu.

Dvoufázový trénink není brnkačka, ale v týmu se to lépe táhne

Všichni moc dobře věděli do čeho jdou a opravdu se toho nebáli. Vojta připravil velmi kvalitní tratě, které sebemenší nejistotu bez lítosti trestaly.

 

Adamův výraz vystihuje náročnost tréninku, i když je fotka o pár dní starší 🙂

černá červená dětská

výsledky a mezičasy

PONDĚLÍ – VOLNO a ŠTAFETY

Únava dolehla na všechny včetně hlavních organizátorů. Proslýchalo se, že někteří borci tráví v lese i 6 fází. Tato dávka se ukázala jako dlouhodobě neudržitelná. Došlo tak k drobné úpravě programu. Dopoledne bylo volno.

Vojta se konečně zastavil 🙂

Po odpočinkovém dopoledni byly na odpoledne naplánované štafety ve dvojicích z Glóňovy dílny. Rozlosování se ujal ten nejpovolanejší, Trejky, a připravil opravdu vyrovnané dvojice. Pořadí se neustále měnilo. Do posledního úseku s počátečním zalamovákem vbíhalo pole závodníků s minimálními rozestupy.

Jo, s úměvem to jde samo

Černá 2.úsek

červená 1.úsek 2.úsek 3.úsek

výsledky

ÚTERÝ – SPRINT

Konečně něco pro milovníky městských sprintů. Dopoledne byla na programu další várka luxusních italských uliček, tentokrát v městečku Transacqua.

Červená trať

černá červená dětská

Odpoledne bylo opět volnější, regenerace je velmi důležitá. Ovšem konkurence nespí, tak se šlo i na dráhu.

Někdo odpoledne dospával, jiní šli na dráhu, bez které by to nebylo pravé soustředění

STŘEDA – VÝLETY NA VRCHOLKY HOR A NOČNÍ SPRINT

Odpočívat je nejlepší aktivně, takže hurá na nějaký pořádný kopec. Několik skupinek se rozjelo na všechny strany a jen se čekalo, kdo vyšplhá na nejvyšší horu. Padla Cima Folga 2423, Cima della Rosetta 2746 i Castellaz 2333. Slušné bomby na odpočinkový den.

Někde v Itálii na výletě

Po celodenním výletění připravil Fanda ještě večerní zábavu ve městě – noční sprint s volným pořadím kontrol. Šlo o zážitkový a roklusávací trénink před začátkem záverečného trojbloku – třídenních závodů Primiero O-Week.

Noční sprint – volné pořadí kontrol

ČTVRTEK až SOBOTA – POW

Začalo se pěkne zostra ve výšce 2200 m.n.m., když se na shromaždiště vyjíždělo 10 minut lanovkou. První dvě etapy měly centrum na stejném místě a i terén byl pro oba dny téměř totožný, ačkoliv se běželo v jiných prostorech. Závodilo se v otevřeném horském terénu s kamenitou podložkou a velkým převýšením. Mnoho závodníků jen těžko popadalo na trati dech. Počasí nám přálo a fantastické výhledy na okolní velikány dodávaly sílu.

Nejvýše postavený KAM stan s křídlem?

Adamosovy postupy z první etapy

Na třetí etapu jsme dojížděli jen kousek údolím, opět do centra závodu s dechberoucím výhledem na okolní masivy.

Adamos a třetí záverečná etapa ve Val Canali

Jako nejpočetnější klub jsme potvrdili i kvalitu a odvezli si několik pódiových umístění.

Kuba v pánské elitě v luxusní společnosti ( na 2.místě Jan Bet Procházka)

Lucka se Sofkou ve W18

Kája ve W20

Nejpočetnější kamenické stupně – Kačka, Eliška a Fanda

Kuba M 21 Elite 3.místo, Fanda M21A 3.místo, Julča W 14 3.místo, Lucka W18 1.místo, Sofka W18 3.místo, Kája W20 3.místo, Kačka W21A 1.místo a Eliška W21A 2.místo, Veronika Direct Easy Short 3.místo.

Passo Valles – etapa 1 Passo Valles – etapa 2 Val Canali – etapa 3 Celkové výsledky

Hlavní bylo nasbírání cenných zkušeností z náročných italských terénů a přiživení týmového ducha klubu na celém soustředění. Troufnu si tvrdit, že si všichni soustředění užili, načerpali nejen zkušenosti, ale také motivaci a chuť do další práce na cestě za svými cíly!

OK KAMENICE!

Díky! My jsme si to užili moc!

Kettner bros

Pierpaolo Corona, náš šéf na několik dní, se svými oddanými pomocníky

 

Pro zájemce videjko od Adamose

Odkazy na fotky:

Martina

Elišky a Glóni

Fanda(nutno stáhnout)

Trejky(nutno stáhnout)

23. 7. 2019, Cáš