Rozhovor: Glóňa v barvách Haldenu

Hlavním důvodem, proč se Jakub připojil k Haldenu, je celosvětově známý fantastický terén v okolí města a milí a příjemní lidé v Haldenu. Seznamte se s Jakubem.

credits to Halden (or Eliška :)), thanks

Věk: 26 let
Státní příslušnost: Čech
Kdy ses připojil k Haldenu? Na začátku roku 2023

Co tě přimělo přidat se k Haldenu?
Mám v Haldenu přátele a hodně jsem od nich slyšel. Nejen o fanatických terénech v okolí Haldenu, které jsou známé po celém světě. Ale hlavně o milých a příjemných lidech všude kolem Haldenu. Opravdu hledám nové přátele. Slibuji si hodně od tréninkových kempů a věřím v budoucí výkony mladého týmu, který v Haldenu je.

Co děláš, když zrovna neběháš orientační běh?
Pracuji na částečný úvazek v T-Mapy (To je firma, která se před 15 lety oddělila od T-Kartoru a má stále stejné logo.). Můj šéf a šéf mého šéfa jsou orientační běžci, takže mým aktivitám opravdu rozumí a mám dostatek prostoru pro trénink. Jsem jim opravdu vděčný. Kromě práce a tréninku nemám moc zájmů. Snažím se trávit nějaký čas s přítelkyní a dalšími přáteli. A když mám volný čas, mám moc rád hory. Obzvlášť dlouhé běhy v horách mám nejraději.

Největší dosavadní úspěchy ve tvé orienťácké kariéře?
Určitě 9. místo ve sprintu na MS 2021 v České republice.

Jaké jsou tvé ambice pro rok 2023?
Mé hlavní cíle pro letošní sezony jsou v individuálních sprintech. První z nich bude na domácím mistrovství svěťáku v České republice. Druhý pak na EOC v Itálii. Rád bych se dostal do TOP 20. Jsem také zvědavý na své lesní výsledky. Doufám v další zlepšení a moc se těším na Tiomilu a Jukolu.

Jaký je tvůj oblíbený typ terénu?
Terény, které jsou opravdu rychlé s minimem zelených ploch. A o sprintech – některé malé vesničky na jihu Evropy s malými úzkými uličkami. Tam mi to moc nejde, ale je to opravdu zábava.

Sprint nebo les? Obojí se mi moc líbí. Ale vzhledem ke svým schopnostem musím říct, že sprint.
Dedáče nebo elasťáky? Dedáče
Tiomila nebo Jukola? To nedokážu říct. Nikdy jsem ve Finsku nebyl.
Noční nebo denní? Denní

Nějaký zajímavý fakt, o který se chceš podělit?
S orientačním během jsem začal v osmi letech, ale chvíli mi trvalo, než jsem začal trénovat. Podařilo se mi to až na mém posledním JWOC v roce 2016. Od té doby jsem byl dvakrát vyhozen z reprezentace (pro roky 2018 a 2020), ale nevzdal jsem to a byl jsem (potřetí) opět nominován do reprezentace pro rok 2021.
Jo a výsledky v lesních závodech v minulosti byly docela zábavné. Nebo možná smutné? V roce 2020 jsem sice vyhrál mistrovství ČR ve sprintu, ale na klasice jsem byl 25. a na middle na 39. místě. Ale od té doby jsem se zlepšil a rozdíl mezi výsledky ve sprintu a v lese už není tak velký.

Přeloženo z oficiálního článku na webu SK Halden pomocí AI překladače Deepl s minimální editací, chyby jsou možné.

 

1. 3. 2023, Cáš