Velikonoční soustředění

Velikonoční soustředění letos proběhlo v Jizerských horách, vrátili jsme se do osvědčeného hotelu Semerink v Janově nad Nisou. Díky pozdním termínu jsme se dočkali luxusního – pro velikonoce nezvyklého – teplého a slunečného počasí. Soustředili jsme se v počtu asi 120 účastníků a celou polovinu tvořily děti. Program byl tradiční – spousta různých tréninků,  oddílové závody, malování vajíček, pletení pomlázek, tužení party. Běhali jsme v náročných horských terénech , které prověřily naše kondice před sezonou. Na podzim se tu poběží MČR na klasice, tak třeba se to bude hodit. I přes horké počasí leželo v lese ještě dost sněhu, zvláště trénink u Bedřichova byl dosti “zimní” a na některých místech by se hodily spíše lyže.

Na všechny tréninky a závody jsme se rozdělovali do dvou tréninkových skupin – malí a velcí. Ovšem při tradiční pondělní hře – HOLKY PROTI KLUKŮM jsme se spojili v jednu velkou partu. Fanda vymyslel opět originál – popsali jsme celý les našimi básněmi, které byly čitelné pouze pomocí družic. Zároveň jsme na hodinkách sčítali naběhané kilometry. Holky složily dlouhou a (oproti klukům) umělecky hodnotnou báseň a naběhaly mnohem více kilometrů, než kluci. Přesto opět nezvítězily, protože kluci více zapojili malé kluky, kterým se body násobili – do psaní slov v lese.  Takže vítězství letos opět patří klukům, ale stejně všichni víme, že holky, jsou stejně nejlepší! 🙂

Děkujeme Fandovi za úžasnou hru!

Já osobně už nikdy nebudu jen tak zbůhdarma běhat po lese, ale raději si vždycky něco napíšu, nebo nakreslím! 🙂

(Děkujeme Adamovi, Markétě a Tomášovi Ch. za obětavost a spousty práce při vedení dětské skupiny a  Martinovi, Kožakovi, Tomášovi R. a Glóňovi za přípravu a organizaci tréninků pro velké)

A všem děkujeme za účast, bylo to skvělé vykročení do nové sezony!

Z.

Holčičí báseň:

Není to žádná sranda, hru vymyslel Fanda.

Lítám tam jak kráva, v hlavní roli Strava.

Má to mnoho přínosů, bude hodně kudosů.

Běháme a víme kam, nejlepší jsou holky z KAM!!!

Klučičí báseň:

Hustník, louka, bažina – tahle hra je kravina.

VŠECHNY FOTKY

FOTKY DOBYASOVI

FANDOVY A MARKOVY FOTKY

Není to žádná sranda

je kravina

v hlavní roli strava

Lítám tam

Hru vymyslel Fanda

22. 4. 2019, Zuzana