Víkendová áčka a béčka

Text (Jenda Němeček):

O uplynulém víkendu 9. a 10. 6. se poměrně početná skupina KAM běžců a běžkyň účastnila závodů Českého poháru, žebříčku A a žebříčku B – Morava v Hrabové u Zábřehu.

Sobota

Centrem závodů byl fotbalový stadion místní TJ Hrabová. V sobotu byl na programu middle v těžkém terénu s množstvím erozních rýh a údolíček. Traťě které připravil Štěpán Hrobař se líbily.
Na stupně vítězů jsme se bohužel nepodívali. Nejlepším výsledkem bylo 4. místo Káji Bejvlové v D16A, které utekla bedna o 3 vteřiny.
Velmi slušně běžela i Kája Aschermannová, které bez větších chyb doběhla na 8. místě v kategorii D18A.
V H18A se o pěkné umístění v první pětce připravil Honza Gajda téměř dvouminutovou chybou zhruba v polovině trati, skončil na děleném 11. místě.
V elitě jsme měli na startu 3 borce, nejlepší z nich byl Vojta Kettner na 11. místě.
Kompletní výsledky ze soboty a GPS tracking.

Po závodě jsme se přesunuli k tělocvičně v Zábřehu a po krátkém odpočinku vyrazili na večeři. Po ní jsme se ještě společně s mnoha dalšími orienťáky stali diváky koncertu filmové hudby na Masarykově náměstí. Soundtracky k filmům jako Star Wars, Vinnetou, nebo Jurský park byli příjemnou kulturní tečkou za sobotou.

Neděle

V neděli ráno jsme se přesunuli ze Zábřehu zpět na shromaždiště do Hrabové (díky patří Kubovi Glonkovi, který nás na dvě várky odvezl, protože většina z nás přijela na závody vlakem.), kde nás čekala klasická trať. Tratě stavěl Tomáš Bubela, klasika to byla pro většinu kategorií vskutku vydatná, vždyť v elitě se pod 100 minut dostali jen Miloš Nykodým a Tomáš Kubelka. Terén opět pěkný, kopcovitý. Lehkou kritiku si vysloužilo jen umístění občerstvovacích stanic pro některé kategorie (moc pozdě, nebo brzy, ale výrazně mimo postup)
Kája Bejvlová byla tentokrát 5. v D16A, stejně tak Sofka Šafková v D18A.
Přijela i naše reprezentantka Terka Čechová, které doběhla 3. v D20A. Škoda chybiček v závěru trati.
V H16A se klukům moc nedařilo. V osmnáctkách si zlepšil chuť ze soboty Honza Gajda čtvrtým místem.
Všichni naši zástupci v mužské elitě těžkou klasiku dokončili, což rozhodně nebylo jen tak (viz. výsledky). Nejlepší opět Vojta Kettner na 15. místě.
Kompletní nedělní výsledky, nebo GPS tracking. (Vybral jsem H21E, ale s GPSkami běželi i někteří junioři a juniorky, vybrat si můžete na stránce závodu v ORISU)

Text (Fanda):

O víkendu jsme bojovali na dvou místech, na áčkách v Hrabové a na béčkách v Hluboké.