Zpravodajství z Mistrovství světa

Krátké zprávy z Norska.

Posledním závodem byly v pátek štafety. Za krásného slunečného počasí (to znamená 15 stupňů bez deště) nejdřív vyběhli kluci. Finové nedali nikomu šanci a běželi na čele start – cíl. Naši kluci běželi vyrovnaně a skončili 13. Závod holek byl jako obvykle zajímavější – vše vypadalo na norskou záležitost, na posledním úseku před diváckou kontrolou norská první štafeta si nevšimla jedné kontroly a musela se vracet, přišli o svůj jasný náskok a do čela šla švýcarka. Ta zachybovala společně s druhou norskou štafetou v “pytlíku” a do čela se dostalo švédsko, které už šanci nepustilo. Naše holky běžely velmi dobře  a doběhly 7. Večer bude banket a pak trénovat domů!

Po celodenním středečním lijáku ve čtvrtek přišla klasika, naštěstí již bez deště. A další krásný les – prostor navazující na middle. Žádná buš, ale lahodný technický terén. Mája na klasice skončila 55. a Vojta 39. (celý závod sám, bez pomoci po něm startujících), tedy v první třetině závodníků! Lehké byly jen dvě kontroly po divácké před sběrkou v lesíku mezi chatama u sjezdovek shromaždiště, kde si paradoxně závod zkazila domácí Heidi Martensson která tady ztratila minutu, možnost získat medaili a 2. místo a skončila nakonec až 4. V pátek mistrovství končí štafetami.

Vojta:

Mája:

Úterní finále middlu se běželo v krásném, bažinatém terénu na technicky velmi obtížné trati. Oba naši koně letěli jako vítr, Vojta ještě na diváckém úseku skvělým během atakoval 25. místo, pak ale přišla 6 min. chyba v “pytlíku” na nezáludnějším postupu závodu po výběhu prudkého kopce a to znamenalo konečné 51. místo. Mája se nenechala vystresovat,  měla celý závod pod kontrolou a bez větší chyby si doběhla pro 40. místo. Gratulujeme , bojovali jste jako lvi! Ve čtvrtek nás čeká klasika – závod na kterém se startuje skoro 6 hodin a trvá od rána až do pozdního odpoledne. Na start se přesuneme ještě výše do hor. Držíme palce!

První foto z Juniorského MS Vojta bojuje jako lev za velkého vedra na nedělním sprintu. V pondělní kvalifikaci middlu  – v 10 stupních a hustém dešti – Vojta i Mája postupují do úterního A-finále!