ZŠ Kamenice vyrazila na pohár škol!

Tým dětí z OK KAM posílila jedna borkyně z USK Praha a vyšší kategorii sourozenci Dorka a Vavřa, kteří v zimě absolvovali několik nedělních tréninků.

I přes chladné počasí to byla akce úspěšná, snad jediné nepříjemné bylo to harcování v zácpě a plném autobusu na trase Kamenice – Budějovická. Ale jednou za čas se to přežije… A navíc jsme tam potkali našeho nejlepšího kamenického borce – Ondru Semíka, kterému se naše skupina tak zalíbila, že přislíbil svou trenérskou účast na našich pátečních trénincích…

Trať vedla otevřeným prostorem, šlo vlastně o park, mapový klíč byl pro naše děti, zvyklé běhat hlavně v lese, až na výjimky poměrně obtížný.
Všechny děti se ale velmi snažily a tudíž mají pochvalu! Nástrahy tratě zvládly i ti malí, i když nějaká diskvalifikace za chybějící kontrolu byla.

Družstvo I. stupně získalo 3. místo (foto), družstvo II. stupně 4. místo. I to je úspěch, protože ve výpravě jich bylo jenom pět, hlavně chyběli kluci. Ale hřálo nás také u srdce, že výpravy pražských škol a gymnázií byly plné dalších Kamenických borců….

Doufám, že to byl odrazový můstek pro další ročníky.

Příště to Řevnicím a Dobříši natřem!

P.S. na následující trénink Ondra opravdu přišel a byl o něj mezi dětmi velký zájem…. J

Šárka a Hanka

25. 5. 2017, Adam Jedlička