112 kontrol, kdo to má?

Dnešní článek bude poohlédnutí zpět za závodem, který se konal v neděli 11.10. v Německu u města Leupoldishain, jen kousek za hranicemi. V sobotu se na stejném místě a ve stejném terénu běželo mistrovství Saska na middlu.

Jedinečná možnost na zakončení letošní neobvyklé sezóny se naskytla u německých sousedů. Letos se konal již 13. ročník “mnohokontrolového” závodu Vielposten-OL. Pořadatelé z klubu USV TU Dreseden si připravili pro závodníky čtyři tratě – Kurz, Lang, Mittel, Moosmutzel .

Po úspěšné absolvování královské Lang bylo potřeba orazit neuvěřitelných 112 kontrol a překonat vzdálenost 8475 metrů vzdušnou čarou.

Z našich si tuto unikátní možnost nenechali ujít Séba, Cáš a Sofka, která si střihla kratší variantu “jen” s 50 kontrolami.

Hlavní trať měla hned dvě výměny mapy. První a třetí mapa byly v měřítku 1 : 7500, na druhé mapě bylo skalní bludiště v měřítku 1 : 1500. Na startu jsme dostali mapník se všemi mapami a výměna byla čistě v naší režii. Popisy kontrol byly ke stažení na webu závodu několik dní před startem. Zjistil jsem, že si na další ročník musím koupit nový popisník, těsně se mi popisy dovnitř nevešly 😀 . Ukázka zde: popisy kontrol.

1. mapa

Po úvodním hadu kontrol následovala sprintová vložka ve skalním městě. Přechod na podrobné měřítko byl poměrně náročný. Výrazně se změnil i styl mapování. Mapa obecně nebyla úplně nejkvalitnější.

2. mapa – skalní labyrint

Po absolvování sprintové vložky následovalo pokračování ve sbírání terčíků. Čekala nás ještě více jak polovina kontrol.

3. mapa se závěrečným pytlíkem 😀

Na závod je potřeba mít vysokokapacitní čip jako již hojně používaný SIAC nebo SI6, SI10 nebo SI11 a i tak nebylo moc “rezervního” místa v čipu. Kontroly byly v klasickém kontaktním režimu, takže nehrozilo nekontrolované naplnění čipu pouhým probíháním okolo cizích kontrol.

Chvilku to trvalo, než se lísteček z tiskárny vysoukal 😀

Závodu se zúčastnilo kolem 350 závodníků (startovka). Nejrychlejší závodník Moritz Döllgast si dokázal s tratí poradit na 1:23:44. Séba si to s Cášem pěkně rozdali. V cíli je nakonec dělila jediná vteřina 😀 což stačilo na 8. resp. 9. místo.

výsledky, mezičasy

Závod byl naprosto skvělý zážitek, určitě bych doporučil se zúčastnit. Pokud to jen trošku půjde, tak rád pojedu i příští rok.

 

Nebul a makej

Cáš

 

27. 10. 2020, Cáš