Áčka na hradecké rovině

Minulý víkend odstartovala podzimní orienťácká sezóna a jak už nám naši béčkaři dali jasně najevo, áčkaři si tento rozjezd sezóny užili na příjemné rovině. Pořadatelé dlouho dopředu lákali závodníky sloganem: „Zdají se vám všechny závody moc kopcovaté? Přijeďte do Hradce!“ A tak se od závodu čekalo, že to bude hodně letecké, porostové a bude potřeba dávat pozor na buzolu.

V sobotu dopoledne se sjelo zhruba 600 závodníků k motorestu Koliba nedaleko od Hradce. Jelikož tentokrát áčka nebyly spojeny s žádnými béčky, tak tomuto komornímu počtu stačil malý plácek u silnice. Počasí nám dalo jasně najevo, že léto ještě nekončí, a tak byl každý stín příjemně vítán. Pořadatelé připravili pro nejdelší kategorie občerstvovačku, což rozhodně nebylo k zahození. V lese se nacházelo spoustu kontrol blízko u sebe, a tak bylo potřeba dávat pozor a držet se svého směru.

Trať middlu W21

Z kamenických závodníků se nejlépe dařilo Martinovi (H20A), který využil absence domácího Kuby Chaloupského a po bezchybném výkonu vybojoval svoje první letošní vítězství. Ve stejné kategorii skončil na pátém místě Víťa, který ale s výkonem nebyl moc spokojený. Standardně kvalitní výkon předvedla Terka (W21), která i přes nachlazení doběhla druhá za Vendou Horčičkovou. Venda jí sice na trati doběhla, ale holky nejspíš obě vytěžily ze spolupráce a do cíle dobíhaly téměř spolu. Závod se také velmi vydařil Adamovi (H21A), který vybojoval druhé místo. Tímto výsledkem dává jasně najevo, že áčka už pro něj nejsou a snad to příště vyjde na elitu. Ve stejné kategorii skončil na šestém místě Cáš.

Odkaz na sobotní výsledky zde.

 

V neděli se počet startujících kamenických závodníků trochu zúžil. Glóňa s Otou jeli radši na sprint do Opočna a my ostatní jsme prostě odpadli. Z pozůstalých se nejlépe dařilo Víťovi (H20A), který ukázal že fyzické závody mu sedí a doběhl na druhém místě. Martinovi (H20A) tentokrát závod moc nesedl, ale i tak bral čtvrté místo. Velmi ale naopak sedl závod Honzovi (H21E), který proplul závodem plynule a vybojoval tak šesté místo. Terka (D21E) předvedla zase stabilní výkon, který ji přinesl třetí příčku. Pítra (D21B) svým prvním místem ukázala, že ač už je v pokročilém stavu těhotenství, tak její orienťácké kvality jsou velké.

Trať klasiky H21

Odkaz na nedělní výsledky zde.

Věřím, že jsme všichni nabrali z těchto závodů porostové a směrové zkušenosti, které využijeme teď o víkendu na mčr middlu.

Tak hodně štěstí!

14. 9. 2023, Elda