KAMící na KAMýku

Tuto středu, se pod pořadatelskou taktovkou ZVO konal tradiční štafetový závod “Štafety mládeže”. A protože se běželo na Kamýku bylo jasné, že KAMíci tuhle příležitost nesmí propásnout. Celkem se sešlo úctyhodných deset tříčlenných KAM štafet, což vzhledem k tomu, že byl všední den a brzké odpoledne, bylo nad očekávání. První do lesa vběhli D14 a H14 a za nimi po pěti minutách následovali DH12 + DH10 a pak kategorie OPEN. Prvoúsekáři hned po pár krocích poznali, že vegetace bují a že každý krok mimo cestu bude sakra bolet, pálit, žahat, trhat a škrábat. Takovému typu lesa vždy říkalo “napalm” a tady to byl “napalm na 2”. Ne nadarmo trenéři před závodem vyžadovali krytí dolních končetin.
Závod by rychle ubíhal, kdyby se pořadatelům podařilo zavést/roznést správně všechny kontroly. Což se bohužel nepodařilo :-(. Chyba ovlivnila úplně všechny první úseky a prohozené kódy kontrol vnesly mezi malé i velké závodníky značnou nejistotu, zda jsou správně na své kontrole či ne. Pořadatel vše vyřešil ukončením prvních úseků na divácké kontrole a druhé a třetí úseky již měly vše OK.
Pro KAMíky se závod vyvíjel dobře především v kategorii H14, kde nastoupili kluci v nejsilnějším složení a po vyrovnaných výkonech skočili Matěj, Ondra a Adam na pěkném druhém místě. Druhá H14 štafeta ve složení Honzík, Maty a Pepa doběhla na jedenáctém místě. Stejně staré holky v sestavě Sára, Áďa a Sofie běžely také vyrovnaně, ale každá z nich se na svém úseku vždy trochu zamotala v ostružinách a tak z toho bylo nakonec šesté místo. Mládež v DH12 sbírala zkušenosti ve všech směrech. Při sestavování soupisek v této kategorie platí, že nic neplatí. A tak ti, od kterých se čekalo že zaběhnou stabilní výkon – zabloudili a naopak ti od kterých se nic nečekalo – málem byli na svých úsecích nejrychlejší. Ale to, vzhledem k věku, zkušenostem a specifiku štafetového závodu, je naprosto pochopitelné a děti se musí naučit atmosféru štafetového závodu postupně zvládat.
Nakonec potěšili i ti nejmenší DH10ky, kteří vytrvali, neDISKli ani jeden úsek a díky tomu si odnesli Míša, Sára S. a Kačenka N bronzovou medaili. Škoda, že nebylo vyhlašování.
Kolekci medailí doplnili v kategorii OPEN Fanda, Honza a Marta, kteří si v nabité konkurenci doběhli pro bronzovou medaili. Musím ocenit i bojovnost KAM matek Aleny, Zuzky a Kamily. Statečně závodících do poslední chvíle a posledního paprsku světla.
Za čtrnáct dní tu bude další příležitost při ČP štafet u Brna, tak se budeme těšit na další KAM-výsledky a O-zážitky.