Áčka v Jeseníkách

V uplynulém víkendu (27.-28.5.) se hrstka našich běžců vydala do Jeseníků bojovat o body do A žebříčku a Českého poháru. Pořadatelské taktovky se ujal Klub vytrvalostních sportů Šumperk (KSU) a uspořádal krásný o-víkend v moravském Přemyslově. I přes občasný studený vítr vyšlo počasí náramně a všichni závodníci si tak mohli užít krásu a náročnost jesenických svahů za sluníčka a příjemné teploty.

V sobotu nás čekala krátká trať. Zadarmo nám nedarovali pořadatelé ani cestu na start, kde museli závodníci zdolat sjezdovku (cca 150m výškových na 350m). Trať byla tím pádem většinu času zkopce, o to víc ale velké množství kupek a kamenných zídek prověřilo orienťácké dovednosti všech zůčastněných a vyškolilo nejednoho zkušeného borce.

Sobotní trať žen

A jak se dařilo Kameničákům? V dámské elitě jsme měli hned 4 zástupce a nevedlo se jim vůbec špatně. Velkou bednu uzavřela 6. místem Terka Č., pěknými výkony obsadily 11. a 13. místo Monička s Pítrou. Závod úplně nesedl Elišce, která skončila ve čtvrté desítce. V áčkách se umístila Janča na 25. místě a v nabité kategorii mladších dorostenek skončila taktéž 25. Terka H.

V mužské elitě se nejlépe s tratí vypořádal Traky pouhých 7 vteřin před Otou a obsadili tak 12. respektive 13. místo. Méně už se dařilo Honzovi, který skončil na 31. místě a kvůli nemoci nenastoupil do nedělní klasiky. V áčkách se dařilo Adamovi, který sice ztratil vedení chybou na předsběrku, ale i tak byl 2. 43. skončil Gordon. V juniorech obsadil Martin 3. místo a necelou minutu za ním skončil Víťa na 7. místě.

Ota bojující na krátké trati

Nedělní klasika rozhodně nebyla procházka růžovou zahradou. Elitní mužskou kategorii čekalo bezmála 800m převýšení na 13km a i běžci ostatních kategorií prožívali na trati krušné chvíle. To ovšem neznamená, že by se s tím naši borci nedokázali vypořádat! Právě naopak. Kamenické barvy se totiž nejednou objevily na stupních vitězů.

Nedělní trať mužské elity

S nástrahami dámské elitní kategorie se výborně vypořádala Terka Č. a skončila třetí. Zhruba o tři minuty horší čas měla Monička a obsadila parádní 6. místo. 15. místo si odváží Pítra a Eliška si doběhla pro 24. pozici. V D16 pak skončila 18. Terka H.

Mužskou trať zvládl z našich nejlépe opět Traky, který obsadil 19. místo, 28. pak skončil Ota. V áčkách pocítili nemilosrdnost jesenických kopců Adam s Gordonem, kteří skončili na 42. a 44. místě. V juniorské kategorii skončil třetí Martin a čtvrtý Víťa.

Terka na bedně nedělní klasiky

Jarní sezóna ještě zdaleka není u konce. V červnu nás čeká spoustu závodů od oblastních žebříčků, přes závody B žebříčku až po MČR na klasické trati a Veteraniádu, tak držte palce!