Oblastní mistrovství na klasice

Dobříšský klub OK Dobříš připravil oblastní mistrovství na klasické trati s centrem přímo ve středu obce Voznice, cca 30km jihozápadně od Prahy. Souboje na oblastních mistrovstvích jsou pro vítěze okořeněné ziskem práva startu na mistrovství České republiky (MČR), pokud nemají místo ještě zajištěné. Hojná kamenická účast neznamenala jen kvantitu, ale také kvalitu přetavenou v pěkné výsledky.

Závod byl mimo jiné registrovaný do World Orienteering Day, tedy mezinárodního „dne“ (spíš týdne) na propagaci orientačního běhu. Letos se do něj zapojilo 53 regionů/zemí při 401 akcích s účastí cca 50 700 nadšenců.

Víkendové počasí se konečně umoudřilo a celým dnem nás provázelo krásně svítící sluníčko, ačkoliv předpověď počasí prý slibovala kapky deště.

Terén byl rozmanitý a střídaly se hůře průběžné pasáže s podrostem

s čistým parádně průběžným lesem a občas i kopci 😀.

Výsledky

Dnešní článek je o všech našich běžkyních a běžcích, tak se podíváme na kompletní výsledky celého klubu od nejmenší po nejzkušenější.

D10 2.69 km, 40 m, 7 kontrol

H35L 9.03 km, 285 m, 18 kontrol

Kamenická fotogalerie

zdroj OK Dobříš

Pozávodní analýza

Svoje postupy si můžete zakreslit či nahrát ze Stravy na webu obpostupy. Zajímavým nástroje pro analýzu výkonu je orplot, který umožňuje do detailu porovnat vývoj závodu v jakékoliv kategorii kontrolu po kontrole.

Zde je krásně vidět spolupráce vítěze H21L Jana Mrázka (SJC) a třetího Jana Ferdinanda Poláška (DKP).

Cáš

27. 5. 2023, Cáš

One thought on “Oblastní mistrovství na klasice

Komentáře již nejsou povoleny.