Loby v NMNM

Domácí LOB sezóna začala ve Vysočina aréně mistrovským závodem ve sprintu. A u toho KAMeničáci jistě nemohli chybět. Příslibem byla opravdu vydatná sněhová nadílka a prostory legendární Vysočina arény, které jsme znali z televizních biatlonových přenosů. Proč to tedy nezkusit na vlastní kůži? Zde krátký fotoreport z tohoto parádního víkendu.
Pohled na KAMenickou základnu, umístěnou přímo v legendární Vysočina Aréně. Naše poloha byla ideální, bydleli jsme pouhých 50m od startu sobotního sprintu. Michal začíná rozjíždet svůj profi servis, čímž odsuzuje ostatní týmy do role amatérů.

Pronajatá servisní buňka a Michalovo království využívají i ostatní členové KAMenické výpravy. Tato servisní buňka číslo 25 brzy získala velikou reputaci mezi ostatními závodníky. Proslýchá se, že se do ní prý dobýval i znamý M. Fourcade, který se také dožadoval servisu. Zasvěcení ale vědí, že se jednalo o Trakyho, který si pouze zapomněl klíče v kamenickém bungalovu, když si šel cvičně přejet lyže rotačním kartáčem. Jistě, určitá podoba tu je… a to také co se týče lyžařského stylu. Ostatně o rychlosti Trakyho svědčí i ten fakt, že se ho ani jednomu týmovému fotografovi nepodařilo zachytit objektivem fotoaparátu po celou dobu pobytu.
Bohužel, jsme naši konkurenční výhodu většinou nedokázali přetavit v cenné kovy nebo kvalitní výsledky. Snad byly naše našedlé skluznice zaskočeny tak perfektním servisem. Snad si někteří vybírali nováčkovskou daň. A některým zkušeným eliťákům zase chybělo trochu toho sportovního štěstíčka, když zlomili hůl v průběhu nadějně rozjetého závodu, nebo jim selhal čip v závěji.

Toto však neplatilo o Kačce Mišekové, která je ovšem na kvalitní servis zvyklá a kolotoč LOB víkendových závodů je pro ni každodenním chlebem. Dokázala zdvihnout KAMenický prapor nahoru a obsadit stříbrnou příčku.

Tu potom už nepustila a vybojovala výborným výkonem i v nedělním závodě. Naše parta si i v nedělním mistrovském závodě na krátké trati udržovala pozitivní náladu. Některým úsměv nezkazil ani fakt, že mají stejné parametry tratí jako elita. Úsměv a odhodlání, to je KAMenice! A nakonec se tento přístup projevil i v nedělních výsledcích.
Každopádně na začátek sezóny to nebylo vůbec špatné. Díky všem odvážným LOBákům, ješte to chce malinko potrénovat a za 2 týdny se uvidíme na Cínovci na dalších LOBech!
Více fotek: https://strycekgrga.rajce.idnes.cz/KAM_na_LOBu_-_NMNM2019/.

15. 1. 2019, Jiří Balej

One thought on “Loby v NMNM

Komentáře již nejsou povoleny.