MČR ve sprintu a ŽA krátká trať v Táboře

O víkendu 19. a 20. května se uskutečnilo MČR ve sprintu v Táboře a závod Českého poháru, žebříčku A na krátké trati.

Sobota, 19.5.2018

Pěkný technický sprint v centru Tábora se většinou líbil a zejména při závodě hlavních kategorií (DH21) se v cílové aréně, kde nechyběla ani velkoplošná obrazovka, vytvořila skvělá atmosféra. Kamenice byla hodně vidět i slyšet :). Jedinou kaňkou byl nepříliš dobře zvládnutý start pro nemistrovské kategorie, kdy byl problém poznat, v jaký čas má člověk jít do koridoru (jiný formát času na startovce než na startovních hodinách způsobil lehkou paniku a v úzkém místě na startu pod městskými hradbami i poměrně nepříjemnou tlačenici). Záznam přímého přenosu ze závodu HD21 naleznete na stránkách redakce sportu české televize zde.

O nejlepší KAMenický výsledek se bezesporu postarala Terka Čechová, která si vyběhla stříbrnou medaili v kategorii juniorek. Gratulujeme, medaili jsme i bez hlavní aktérky večer náležitě oslavili.

V hlavní kategorii žen D21 jsme měli zastoupení v podobě Pítry, která doběhla na 20. místě. GPS záznam D21.

Kája Bejvlová 12. v nabité kategorii D16, kde se prvních patnáct holek naskládalo do jedné minuty. V D18 Sofie Šafková 8., Kája Aschermannová třiadvacátá.

V hlavní kategorii mužů H21 jsme měli hned trojnásobné zastoupení. Naše dva eliťáky Vojtu a Ondru doplnil Traky, který se nominoval z oblastního přeboru.  Vojta obsadil pěkné 11. místo, Ondra s Trakym skončili za sebou na 25. a 26. místě. GPS záznam H21.

V kategorii H18 běžel velmi dobře Honza Gajda, který obsadil sdílené 5. místo, kousek za ním byl desátý Sebík Šafka. V juniorech byl Ota sedmnáctý.

Ostatní KAM výsledky:

Monička 2. místo D21A

Adam Škvor 3. místo H16C (v H21C na stejné tratí by to bylo vítězství)

Neděle, 20.5.2018

V neděli jsme se přesunuli na louku v Táboře-Horkách, kde se nacházelo shromaždiště závodu na krátké trati. Na závodníky čekal les s vysokým podrostem, kopřivami a někdy i ostružinami, který zejména brzy startujícím běžcům ztížil podmínky.

Nejlepší výsledek pro náš oddíl obstaral Traky, který zvítězil v kategorii H21A o téměř dvě minuty!

Pěkně běžely i naše starší dorostenky, Sofie byla 6., Kája A. kousek za ní na 8. místě v D18A

Sebík 8. v H18A. To jsou výsledky, které se určitě počítají.