Mosty 3 a Pankrácké výhledy

V pátek a v sobotu proběhly další dva závody Pražské zimní ligy. V pátek večer již třetí ročník Mojmírových mostů a v sobotu jednoduchý skorelauf na bajkové mapě v oblasti Pankráce a Vyšehradu pod taktovkou Jardy Klímy.

Mosty 3

“Mapa”

Popisy

Závod se běhá jako noční skorelauf s časovým limitem na plánku mostů na říčce Rokytce, kde jsou na některých mostech kontroly (štítky 6 x 6 cm). Razí se klasicky do průkazky, spínacím špendlíkem. 🙂 Jelikož jsou štítky hodně malé, dost často bývají pod mostem či z druhé strany než přibíháte, je vhodné číst (speciální) popisy. Překonávat vodu je dovoleno pouze pomocí mostu což byl párkrát kámen úrazu, že, Fando. 😀 Při závodě nebylo zakázáno používat MHD, čehož jsem využil, nicméně se mi to zřejmě moc nevyplatilo. 😀 No co, kdy jindy se člověk může při závodě svézt MHD.

Pankrácké výhledy

Mapa závodu

Závod vytvořený původně zřejmě pro bajkery (v rámci Pražského zimního MTBO poháru) byl příjemným překvapením. Proběhnutí po Pankráci a Vyšehradě, místy, kde člověk zřejmě ještě nikdy nebyl, včetně několika vyhlídek, byl sice orientačně jednoduchým, ale fajn proběhnutím.

Díky pořadatelé!

 

28. 1. 2017, Fanda