Pohádkové zakončení prázdnin

Tahle akce vyžadovala pořádné plánování dopředu. První termín přihlášek byl přesně na konci minulého roku v 23:59:59 a limit 300 účastníků věštil něco speciálního, což jasně potvrdilo i motto závodu “Tak trochu jiné závody…“. Nešlo o první akci podobného typu, ale nechci to nazývat tradiční událostí, protože běhání v terénech v okolí Tisé (severně od Ústí n. L.) je pokaždé neobyčejně vzácnou událostí.

Ukázky map z jednotlivých etap

Tyhle závody zůstaly mnohým utajeny, protože byla potřeba osobní pozvánka nebo zobrazení i neoficiálních závodů v Orisu.

Pro závodníky byly ve dvou zdech připraveny 4 etapy, vždy jedna dopoledne a druhá odpoledne se startem na krabičku, takže vystartování vyloženě dle chuti a žádné svazování startovkou. Na výběr bylo ze čtyř tratí od černé, přes červenou, modrou a zelenou dle obtížnosti, která byla i pro zelenou docela značná – v terénu téměř nebyly cesty (max pěšinky od horolezců). Délky tratí byly klasické skalní – krátké a kopcovaté.

Centrum závodu bylo v příjemném kempu v Ostrově u Tisé, který byl výhradně pro účastníky.

Paralelně se závody probíhalo ještě Lubošovo soustředění, které mělo na programu dvě ze čtyř etap (vždy ty dopolední) a účastníci bydleli na chatě Mír nad obcí Jílové (né to u Prahy 😃). Kamenická účast byla bohužel vlivem souběhu velkého množství akcí velmi slabá a tak řady doplňovali naštěstí spříznění plzeňští a ostrovští závodníci a závodnice.

Celkové výsledky zde, ale o ty tady fakt nešlo 😉. Drobná ochutnávka jaké kontroly jsme si mohli při závodech vychutnat

Díky celému pořadatelskému týmu a jestli bude příště, tak určitě opět rád dorazím do těchto krásných končin. Těm to nebyly to můžu jen doporučit.

Zdroj fotek: instagram pořadatelů, díky za propůjčení.

6. 9. 2023, Cáš