ŽB Čechy na Ještědsku

První kolo žebříčku B – Čechy přivedlo závodníky do terénu Ještědské oblasti. Nás z Kamenice se tam sešlo skoro 40 a mohli jsme si užít příjemné počasí bez potřeby stavět oddílový stan na shromaždišti.

V sobotu byl pro nás připravený middle, který využil zajímavá místa terénu lesu okolo vesničky Zdislava, start byl umístěný na druhé straně železniční trati než aréna a proto se pak v průběhu závodu železnice podbíhala propustkem. Tratě middlu byly v některých kategoriích trochu delší, než by měly, ale i tak bylo vidět na závodnících v cíli, že si to v lese užili a už se těší na zítřejší klasiku.

Trať sobotního middlu H21B

Naším největším úspěchem bylo třetí místo Marty v D16B, která na vítězku ztratila pouze 11s. Podobnou ztrátu na první měla také Klára Rejšková v D12, která skončila 4. Za zmínku určitě stojí i druhé místo Elen Křížové v D10L.

V mužských kategoriích se nejlépe umístili naší “starší kluci”. Kožak bral s minutovou ztrátou 5. místo v H45B a Luboš, který skončil 8. v H55B.

Marta na bedně

Parametry nedělního longu budily respekt. Ženy v D21B čekala trať dlouhá 7,4km s 365m převýšení a kategorie H21B to měla poctivých 12km s téměř 600m převýšení. Start byl nedaleko startu předchozího dne, ale delší kategorie zamířily na jih do prostoru, kde jsme ještě nebyli. Kopce byly vydatné a rozhodně testovaly fyzickou připravenost. Voleb také bylo dost, a stále jsme měli co řešit. Les byl ale převážně dobře průběžný s občasným borůvčím či zarostlejší pasekou, jen to přicházející teplo bralo ještě síly navíc.

Trať nedělního longu H21B – postupy Adamose

Výsledkově se dorostenkám dařilo lépe než v sobotu a Marta, Bára i Kačka se vešly do nejlepší desítky. Marta si dokonce o místo polepšila a skončila druhá. Těsně za bednou skončila Elen Křížová v D10L. V klucích se žádný zázrak nekonal a tak se v námi nejobsazenější kategorii H14B seřadili naši nejlepší až na 34.-36. místě, kde za sebou skončili Kryštof Sláma, Matěj Kříž a Ondra Bašus. Do desítky se tedy dostali jen Kožak v H45B a Jiřík Albrecht v H10L.

Adamos na doběhu

5. 6. 2023, Adam Hájek