2 medaile z akademických her

Během uplynulého týdne se uspořádal další ročník Českých akademických her, které si tentokrát vzala na starost univerzita v Českých Budějovicích. Součástí byl opět i orientační běh. Na plánu byl úterní sprint v Dobré Vodě u Českých Budějovic a středeční krátká trať poblíž Hluboké. A své zástupce tam měly i Kamenické barvy, které si odváží 2 medaile a další pěkné umístění a výkony.

Úvodní sprint se odehrál ve vilové zástavbě, v areálu domova pro seniory a hodně zlehka i v přilehlém lesíku a parčíku. Tratě byly extrémně rychlé, ale v některých pasážích, především v okolí domova pro seniory, dokázaly nepříjemně potrápit. Mezi muži akademiky se blýskl čtvrtým místem Sebík, který potvrdil skvělou jarní formu. Jeho ztráta na vítězného Dana Vandase byla 39″, na bronz pak 19″. Po další nemoci se vracející Honza uzavřel nejlepší desítku se ztrátou 1:17. V kategorii mužů neakademiků pak na stejné trati otestoval svoji formu před MS Glóňa a doběhl si pro nejrychlejší čas dne s náskokem 39″.

Co se o místo nepovedlo v mužích se povedlo v ženách a Terka pro Kamenici vybojovala bronzovou medaili. V kategorii žen akademiček ztratila 23″ na vítěznou Elišku Sieglovou. Na stříbro jí pak chyběly pouze 4″.

Středeční krátká trať se pak přesunula do extrémně rovinatého, rozbitého a podmáčeného terénu, který je v České republice dost unikátní. Závodníci se celkově z lesa vraceli dost nadšeni a nebude vůbec na škodu v podobných terénech na jihu Čech závodit častěji. Počty kamenických závodníku na startu dost prořídly. Séba si do druhého dne přinesl nepříjemné zranění kotníku, Glóňa před MS už do lesa pro jistotu nechtěl a Elda, která se zlomenou rukou v úterý sprint obešla pěšky si bez lesních věcí na procházku netroufla. Přesto nebyla o dobré výsledky nouze. Terka vylepšila svoje umístění ze sprintu a tentokrát vybojovala stříbrnou medaili se ztrátou 1:09 na vítěznou Míšu Dittrichovou. Mnohem lépe než na sprintu se vedlo také Honzovi, který byl ještě ve dvou třetinách průběžně druhý. Ke konci však nestačil, udělal chybky a v cíli mu tak patřilo konečné 6. místo se ztrátou 3:08 na vítězného Otu Hirše. (Na třetí místo ztratil 2:43)

To byly poslední republikové závody a v následujících dnech se dění přesune na scénu mezinárodní. Brzo startují nedůležitější závody – Mistrovství světa v Dánsku, Mistrovství Evropy dorostu v Maďarsku, Světové hry v USA a Juniorské mistrovství světa v Portugalsku. Držte palce českým reprezentantům!