Rozbor bronzové krátké

Na Černou studnici nemám nejlepší vzpomínky. Ve dvou letech jsem tu zapadl po hlavě do pramenu Nisy a 16 let staré trauma z bahna se nejspíš promítlo do sobotní kvalifikace – málem jsem nepostoupil.

V neděli se snažím snížit skóre já vs. Černá studnice na 1:2. Pojďme se podívat, jestli se to povedlo. Nabízím rozbor klíčových momentů finálového závodu H18.

K1 – Po sobotní zkažené jedničce v kvalifikaci beru jistou volbu zleva čistým lesem a vyplácí se. Kroužit hřbet zprava a dohledávka hustníkem vychází u někoho lehce ztrátově.

 

K2 – Nejdelší postup závodu a “královská volba”. Beru levou variantu s jistou dohledávkou po cestě. Bohužel před silnicí nabíhám do vysokého borůvčí a ztrácím na volbě 40s stejně jako Peterka se svým “cik-cakem”. Nejrychlejší je varianta spodem a rovně. Zajímavá je i obíhačka Kabáta po silnici.

K3 – Hlavně vědět, kde přebíhám vedení a cestu. Cennou minutu ztrácí Kabát.

K4 – Tak jo, konec srandy, začíná pořádná jizerská mapařina. Snažím se běžet po pěšině co nejdéle a do dohledávky radši výrazně zpomaluju. Minutu v dohledávce ztrácí Titz a dobíhám ho o 2 minuty.

K5 – Z pěšiny do dohledávky odbočuju moc brzo a kontrolu nacházím s trochou štěstí. Výrazněji ztratil Blaha M.

K6,K7 – Transportní postupy na buzolu zvládají všichni bez větších záseků.

K8 – Hodně těžká dohledávka na buzolu, chtělo si zpomalit a koukat se kolem sebe, kde kontrola zasvítí. Dobře rozběhlý závod si kazí Peterka a Haas.

K9 – Zdánlivě lehký ťukec pod vedením, nicméně kontrola byla hodně zašitá ve vysokém borůvčí. Na téhle kontrole jsem se překoukl v popisech a už už jsem odbíhal, že není moje. Krátká konverzace ohledně kódu s Adamem Titzem mě naštěstí zachránila :). Necelou minutu zde nechává Peterka, Strýček svým zaváháním ztrácí průběžné vedení.

K10 – Za mě asi nejtěžší kontrola celého závodu. Na pěšině se snažím srovnat v zatáčce, beru azimut a pak už děj se vůle Boží. Po zhruba 70ti metrech “běhu” v bažině se otáčím s tím, že už jsem to přeběhnul. V poslední chvíli zavadím pohledem o něco, co připomíná krabičku trčící z borůvčí …byla moje :). Boj o 3. místo končí pro Tkáče.

K11 – Při přeběhu paseky úplně nechápu porosty, proto opět zpomaluju a hodně se spoléhám na buzolu. Svoje šance na slušný výsledek zde zahazuje Kabát.

K12 – Zase opatrně, tady se dá jenom ztratit. Což potvrzuje vláček Donda-Haas, kteří ztácí zlato respektive boj o bronz.

K13 – Krátký odpočinek před tvrdým finishem do kopce. V dohledávce nabíhám nejdřív na vedlejší kontrolu.

K14, 15, cíl už nic zajímavého nepřinesl.

V cíli si ještě půl hodiny počkám na doběh všech starších dorostenců a nakonec z toho bylo 3. místo.

Jarní část sezóny se pomalu blíží ke konci, nicméně dost našich borců ještě nějaké závody čekají, tak držte palce!

8. 6. 2022, Martin Gajda