Gajdič bronzový na middlu

První červnový víkend přinesl českým orienťákům vrchol sezóny v podobě mistrovského middlu. Pořadatelské taktovky se zhostil oddíl z Jablonce a uspořádal moc pěkný šampionát v lesích pod vrcholem Černé Studnice. Tentokrát jsme z mistrovství s prázdnou neodjeli, zasloužil se o to Gajdič třetím místem v kategorii starších dorostenců.

Po dvou letech jednokolových middlů jsme se vrátili k formátu se sobotní kvalifikací a nedělním finále. Na startu kvalifikace jsme měli 19 zástupců. A hned v kvalifikaci můžeme najít v našich řadách vítěze a poražené. Jednoznačně největšími vítězy se stávají Elda a Sebík, kteří po výborných výkonech postupují do svých prvních dospěláckých finále. Pozici favoritů pak bez problémů plní Glóňa a Lůca. Troška štěstíčka se přiklání ke Gajdičovi, který po velké chybě na jedničku postupuje z posledního místa. Spokojeni musí být i King a Adam, kteří po slušných výkonech postupují z posledního respektive předposledního místa. Tím bohužel výčet šťastných a spokojených končí. Těsně za branami finále končí mužské trio Caš, Švojt a Trejky, hodně překvapivě Terka a taky Jůla.

Na neděli se výsledky ze soboty úplně mažou a začínáme od znova. A dokonale tato slova podtrhuje Gajdič, který byl v sobotu necelou půlminutu od vyřazení. V neděli však předvádí stabilní výkon bez většího zaváhání a s těsným náskokem před dalšími pronásledovateli získává bronzovou medaili a po dvou letech se tak vrací na mistrovské pódium.

Štěstí, které se přiklonilo ke Gajdičovi se naopak odvrací od Lůcy. V extrémně vyrovnaném závodě juniorek je mezi prvními pěti neuvěřitelně zanedbatelný rozdíl 28 vteřin a Lůca je bohužel ta, která celý balík uzavírá. Minutka ztracená na kontrole na kraji rozplizlého hustníčku bude hodně mrzet. 5. místo a solidní výkon však po zdravotních lapáliích můžou být povzbuzením pro nominační závody na JMS následující víkend.

Nebál bych se říct, že životní výsledek pak zabíhá 8. místem v juniorech Adam. Podobně jako Gajdič předvádí výkon bez větších zaváhání a v cíli může být naprosto spokojen. Velké zadostiučinění po promaroděném začátku roku.

V kategorii dospělých nejlépe končí Glóňa, který využívá dobré startovní pozice. Těsně za třetinou trati se stává součásti velice silného tříčlenného vlaku a s výraznou pomocí tak dobíhá pro 7. místo. Séba závod rozbíhá pěkně, pak ale začne ztrácet a nakonec to při premiéře ve finále stačí na 26. místo. King nechytil úvod závodu, dělá obří chybu na jedničku a nakonec to dobojuje 3 místa za Sebíkem. Jediná zástupkyně v závodu žen Elda vstupuje do závodu dost nebojácně, kousíček se sveze s pozdější vítězkou, ale i poté sama předvádí solidní výkon a v polovině závodu se nachází na hraně druhé desítky průběžných výsledků. Výborný výkon bohužel překazí přehlédnutí se na špatnou spojnici postupů, dvouminutová chyba a vypadnutí z koncentrace a plynulosti. Zbytkem závodu se trošku protrápí a nakonec končí na 31. místě.

V béčkových finále pak bere 2. místo Terka, kluci se v pořadí Caš, Švojtí a Trejky seřadili v minimálních odstupech na 4., 6. a 11. místě. Skvělé fandící a podporovatelské výkony pak podal zbytek oddílu bojující na tratích Borůvka, Malina a Pistácie.

 

7. 6. 2022, Glóňa