Lipica Open

V minulém týdnu odcestovala skupinka Bludiček doplněná o mnoho posil z ostatních středočeských oddílů na soustředění do Slovinska. Pro většinu účastníků se jednalo o první zkušenosti se zahraničními terény, konkrétně se závrty.

Odjezd byl naplánován do brzkých ranních hodin, abychom po příjezdu stihli ještě úvodní seznamovací trénink. Cesta rychle utíkala, pár kilometrů před ubytováním přestalo pršet a z krajnic silnice zmizela souvislá sněhová pokrývka. Po rychlém ubytování jsme vyrazili na trénink, který jsme těsně stihli za světla.

V noci dorazilo další auto trenérů a dospělých účastníků akce, kteří se po ránu zapojili do tréninků. Čtvrteční ráno nás přivítalo slunečným počasím a příjemnými teplotami kolem 10-12°. Absolvovali jsme další tréninky v zcela neočekávaných terénech jako byla otevřená planina s minimálním převýšením a závrty i očekávaných – les s množstvím různě velkých závrtů, kamenů, cestiček a zídek. V pátek příjemné počasí pokračovalo a my se přesunuli na mapu Krajna Vas na další várku okruhů a odpoledne jsme tréninkový program uzavřeli Půlčíkovými štafetami. Štafety měly speciální náboj díky trenérské účasti v nalosovaných dvojicích a také díky hromadnému startu. Pro někoho se tak z tréninku staly opravdu rychlé mapové úseky v terénu.

Všechny tréninky jsme večer vyhodnocovali u GPS a společně rozebírali nejen dětské chyby.

V sobotu jsme vyrazili na první etapu Lipica Open. Vynikající výsledky předvedly závodnice v kategorii W14, kde na 1. místě skončila Julča Balejová, 2. Ema Černá a 5. Laura De Heij. V M14 dokončil na krásném 5. místě Bořek Pilát. Odpoledne jsme za mírného deště pokračovali výletem do přímořského městečka Izola. Děti dostali na výběr zda se chtějí nebo nechtějí účastnit krátkého sprintového tréninku. Drtivá většina se rozhodla obdivovat krásy promenády a pouze fandit trenérům, kteří se jali prozkoumat zákoutí městečka s buzolou v ruce. Sprintu se nakonec účastnila pouze Bára Žemlová, Kuba Milota a trenéři. 🙂 Ale stálo to za to!

V neděli ráno jsme sbalili své saky paky a vydali se na 2. etapu. Tentokrát v průběhu závodu vydatně pršelo a výrazně více se obzvláště mezi dětmi chybovalo. Výjimkou byla Laura, která vyhrála etapu ve W14 a velmi spokojená byla i Ema Pračková ve stejné kategorii, Bořek skončil 6. a Marek 7.

V součtu obou víkendových etap naše děvčata ovládla kategorii W14, když se na stupních srovnala v pořadí 1. Ema Černá, 2. Laura De Heij a 3. Julča Balejová. Mezi kluky bral Bořek celkově 5. flek. Celkové výsledky

Po závodě nás čekala už jen dlouhá cesta domů proložená několika společnými zastávkami.

Díky všem zúčastněným a těšíme se na příští akce!

PS: Výzva všem dětem, kteří mají nějaké fotky (my jich máme minimum). Pošlete nám je prosím a my je doplníme do článku 🙂

12. 3. 2018, Kikča

1 komentář u „Lipica Open

Komentáře již nejsou povoleny.