Pozvánka na neoficiální MČR v LLOB

Vrchol sezóny se blíží! A ne, nejsou to družstva. Je to letní LOB, alias LLOB. Jedná se o novou perspektivní disciplínu, která kombinuje LOB a jízdu na kolečkových lyžích. Pokud to nechceš zmeškat, doraž 8.10. do Stromovky v Praze! Krásně navazuje na kamenické oblastňáky. Každý je vítaný, ať už jako závodník nebo fanoušek. Silný zážitek to bude každopádně!

Drtivá soupaž Vojty, zůstává krásně najetá stopa

Systém MČR LLOB se už tradičně skládá z Prologu a Finále. Prolog je kratičká trať s intervalovým startem, ze výsledků prologu se pak startuje s handicapem do finále. Aby stíhačka byla zajímavá, tak je samozřejmě farstovaná (metoda motýle). První v cíli se stává mistrem či mistryní ČR. Jezdí se primárně po asfaltu, ale občas taky po šotolinkách nebo po trávě, záleží na volbě.

Loňský ročník proběhl na Ladronce na Praze 6. Nechyběli zástupci dospělé i juniorské reprezentace a obhájci titulu Ondra Starý (KOB Dobřichovice) a Johanka Šimková (SOB Olomouc). Na startu se však vyskytlo i spoustu orienťáků LOBem nepolíbených nebo lidí, co na kolcích stáli poprvé. Mistry ČR se stali Kryštof Průša (KOB Dobřichovice) a Hana Malečková (USK Praha). V krásném podzimním počasí se zúčastnilo celkem 34 závodníků, ohlasy byly velmi pozitivní. 

Mapa z minulého ročníku

Článek a fotky z minulé akce.

Veškeré informace jsou v Orisu. Pořadatel zajišťuje i půjčování kolečkových lyží, stačí se napsat do tabulky. Účastnit se můžeš i na in-linech, jen to bude mimo soutěž.

Doufáme, že letošní ročník bude minimálně podobně vydařený jako ty předchozí!

PS: Proslýchá se, že by v příštích letech mohlo odpadnout to slovo neoficiální, takže je ideální čas si to zkusit 🙂 . Se sněhem to s globálním oteplováním bude horší a horší.

29. 9. 2023, Cáš