Přípravný kemp k MČR na klasice

Od pátku do neděle se pod taktovkou Luboše odehrával v okolí Doks tréninkový kemp zaměřený na blížící se mistrovství na klasické trati. Velmi prořídlé kamenické řady doplnili spříznění plzeňští a ostrovští závodníci a závodnice. Celkově byla účast velmi slušná kolem 30 natěšených borců a borkyň.

Program začínal páteční seznamovací fází u Provodína na mapě Hraniční důl. Hravý a technický terén byl ideální začátek s parametry H 4,0km/145m/19k a D 3,2km/145/13k.

Na sobotní dopoledne byl nachystaný královský trénink v podobě longu na mapě Dlouhý Důl. Příkré svahy střídaly technické pasáže. Parametry H 7,5km/450m/20k a D 5,6km/330/13k se krásně blížily tomu, co nás na mistrovském závodě čeká.

Výsledky, mazičasy (jen 3 kontroly)

Rozbor těch nejzajímavějších postupů:

Odpoledne se servírovala technika v mírném tempu na mapě Kraví Hora bez cest – vrstevnicovka. Na první pohled velmi přehledná trať s jasnými orientačními body byla ve skutečnosti vlivem menší výraznosti tvarů slušnou výzvou. Po doběhu následoval výstup na největší skálu poblíž cíle s pózování Martinovi s dronem.

Nedělní program nabízel už jen jednu záverečnou fázi v podobě middlu na legendární mapě Sosnová. Terén nedávno hostil nominační závody na JWOC v Portugalsku (repre článek), tak jsme si ho taky vyzkoušeli. Velmi rychlá trať v místy zavřeném lese s měkkou borůvkovou podložkou nebyla zadarmo. K vidění byly kvalitní výkony i díky účasti USK, která zvedla úroveň konkurence ještě výš.

Výsledky

Drobnou nevýhodou jinak skvělé akce byla nedostatečná nabídka ubytovací kapacity, která donutila Luboše objednat tři ubytování. Utrpěla tak mimotréninková atmosféra.

Díky Lubošovi za super soustředění, časem možná přidám i nějaký fotky.

4. 9. 2022, Cáš